Netradiční velikonoční výzdoba: Z jarních květů a dekorací se budete těšit déle

Vyzdobte letos svůj domov místo tradičních velikonočních vajíček a větviček rostlinami, květinami a doplňky tak, aby byla výzdoba sice velikonoční, ale současně i jarně nadčasová. Nebojte se zapojit i dekorace, které už máte doma.

Styl letošních Velikonoc? Rozhodně barvy

Pro jarní období jsou typické veselé barevné tóny. Jestliže se chcete inspirovat letošními trendy, dominuje zde mentolová, korálově červená, hořčičně žlutá a pomněnková (baby blue). K Velikonocům patří ale jakákoliv veselá barva a bez zelené, žluté či červené si je nedokážeme představit. Cibuloviny a rychlené cibulky v květináčích jsou pro tento zelený trend jako stvořené. To proto, že tyto „budiče energie“ jsou k dispozici v těch nejneuvěřitelnějších barvách.

Chcete-li být v barvách opravdu in, můžete vyzkoušet nový trend, který pro Velikonoce přichází z tradiční země květin a květinových aranžmá – z Holandska. Vyzdobte letos svůj domov místo tradičních velikonočních vajíček a větviček rostlinami a květinami ve futuristických barvách. Tvoří skvělou kombinaci světa techniky a přírody. Přírodní velikonoční dekorace v utopických barvách dodají vašim velikonočním svátkům přesně to, co chcete: jarní energii. 

Pro letošní velikonoční výzdobu použijte květiny s gradací barev nebo výrazné barevné kontrasty. Zkuste si s nimi trochu pohrát a vytvořit pro letošní Velikonoce futuristický vzhled. To je styl, který nám připomíná stabilitu, když se právě nacházíme v čím dál rychlejším víru nových technologií. A když už hovoříme o stabilitě – barevná brčka nejen dotváří styl, ale také udrží kytici jarních cibulovin hezky na místě.

Čím ozdobit stůl na Velikonoce? Chybět nesmí váza s řezanými květinami

Jednoduché aranžmá si vyrobíte i doma sami. Stačí, jestliže máte doma pěkný tác. Ten pokryjete hustým mechem (dá se také koupit) a nyní už se fantazii meze nekladou. Do mechu můžete zakomponovat jarní cibulky, větvičky vrby nebo přírodní lýko. Celou dekoraci můžete oživit barvenými vajíčky nebo umělými žlutými kuřátky. Jarní náladu ve vás vyvolá i váza s řezanými květy. I z nich si však vytvoříte krásné aranžmá. „Jako základ využijeme napučelé větvičky trnky, větvičky pámelníku bílého (Symphorycarpus albus), který je ve své struktuře velmi dekorativním materiálem a vše doplníme květy cibulovin,“ radí Lukáš Tvrdý, floral designer z floristické dílny LUKA:SH.

Čtěte také:  Nový trend vnese do vašeho interiéru jedinečnost. Naučte se upcyklovat!

Také k Velikonocům patří věnec na dveře

I u této dekorace se držte přírodnin. Jako základ použijte spletené větvičky. Ty slabší si můžete splést doma sami a základ z těch silnějších koupíte v jakémkoliv obchodě s květinami či zahradnickými potřebami. Mezi větvičky můžete proplétat barevné stuhy, živé květiny nebo věšet obarvené a nazdobené vejdunky.

Parapety oken ozdobte osázenými truhlíky nebo vlastními originálními dekoracemi

Letos nám Velikonoce vycházejí až na konec dubna, proto se nemusíme bát velkých mrazíků a odekorovat můžeme taktéž parapety oken. Originální dekorací je polínko (jarní náladu nejlépe navodí březové), do kterého vyříznete otvor a zasypeme ho zeminou. Vznikl nám tak krásný přírodní truhlík. Polínko následně můžeme osadit petrklíči, maceškami nebo hyacinty. Mezi jarní květiny jako oživení napíchejte větvičky, zápichy nebo malou pomlázku s pentličkou. Po Velikonocích je jednoduše odstraníte a jarní truhlíky budou vaše okna nebo balkóny zdobit další týdny.

Log in with your credentials

Forgot your details?