Nepodceňujte kvalitu vzduchu ve svém bytě

V každém ročním období bychom si měli hlídat, v jakém stavu je vzduch v našem bytě. Nečistoty, bakterie a viry nám mohou přivodit zdravotní komplikace i uvnitř budovy. Domácí klima se přitom dá zlepšit – tradičně i moderně.

Pomůže sama příroda

Řada škodlivých látek se do ovzduší dostává při úklidu. Sáhnout místo chemikálií můžete po přírodních čističích, jako jsou ocet a citron či kyselina citronová. Jakýmisi přírodními čističkami vzduchu jsou také květiny, mezi ty nejúčinnější řadíme tchynin jazyk, břečťan nebo fíkus.

Čistička vzduchu

Není čistička vzduchu jako čistička vzduchu – způsobů, jakými lze filtrovat vzduch, je několik. Jednou z variant jsou čističky s HEPA filtrem, který zachytává alergeny, plísně, bakterie, viry, plísně a další běžné nečistoty až do průměru 0,3 mikrometrů. Filtr se mění 1x – 2x za rok.

Ionizátor vzduchu

Nejedná se o filtr v pravém slova smyslu. Vytváří elektricky nabité částice, které shlukují částečky prachu. Ve vzduchu se nacházejí záporné ionty (anionty) a kladné ionty (kationty). Záporné ionty jsou zdraví prospěšné, tak naopak kladné jsou škodlivé. Ionizátor vzduchu produkuje zdraví prospěšné anionty a tím neutralizuje škodlivé kationty. Předejdeme tak nežádoucímu usazování prachu na nábytku nebo záclonách a do domácnosti vám bude proudit svěží vzduch.

UV lampy proti mikroorganismům

Lampy, které obsahují UV světlo, mají schopnost zabíjet mikroorganismy. Lampa pracuje v uzavřeném prostoru tak, aby nepřišla do kontaktu s uživatelem. UV světlo ozařuje vzduch v blízkosti lampy a zabíjí mikroorganismy. Nezbaví nás tedy prachu, ale je účinná proti alergenům, virům a bakteriím. U UV lampy nemusíme navíc měnit žádné filtry.

0 Comments

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?