Nejlepší látky pro tvorbu měkkého a pohodlného oblečení? Teplákovina a úplet

Kdo by netoužil po oděvu, který bude pružný, měkký, pohodlný a jemný na dotek? Právě tyto vlastnosti mají společné hned dva materiály – teplákovina a úplet. Co se z nich dá ušít a jaké jsou jejich další přednosti?

Teplákovina poslouží nejenom k výrobě tepláků

Když se řekne teplákovina, pravděpodobně se vám rovnou vybaví klasické tepláky na gumu, vytahané od pravidelného nošení a naprosto nestylové a vhodné pouze k pobytu v domácnosti. Ovšem teplákovina je vhodná také k ušití trik, kalhot či dokonce šatů. Navíc je pohodlná, prodyšná a v zimě vás zahřeje. Při výběru můžete vsadit na jednobarevnou teplákovinu, z níž se dá snadno vytvořit elegantní a stylový oděv. Pro děti je naopak vhodná teplákovina s dětskými motivy a barevnými potisky.

Teplákovina a úplet: jaký spolu mají vztah?

Dalším vhodným materiálem, jenž využijete při šití pohodlného oblečení, je úplet. Ten se dělí do několika kategorií. Mimochodem, teplákovina prakticky spadá do těchto kategorií, protože se jedná o bavlněný úplet.

K čemu využít úplet

Úplet je vlastně látka, která vznikne spletením několika tenkých nití, ovšem na první pohled není možné jednotlivé nitě rozeznat. Díky tomu, že je úplet jemný, prodyšný a pružný, z něj lze ušít prakticky cokoliv – od čelenek a šátků, přes trika a mikiny, až po šaty a sukně. Při výběru úpletu mějte na paměti, že existují dva druhy:

  • úplet, který má rubovou i lícovou stranu,
  • úplet, jenž je z obou stran identický.

Užívejte si společnost měkkého a pohodlného oblečení a sami si jej s pomocí šicího stroje ušijte. Pokud šicí stroj nemáte, požádejte o pomoc někoho z okolí. Uvidíte, že v oděvu vyrobeného z teplákoviny a úpletu se budete cítit skvěle, nebude vás nikde škrábat a v zimě vás příjemně zahřeje.

Napsat komentář