Moderní koupelny podle nejnovějších trendů

Nádherná koupelna jako z katalogu? Minimum nákladů a maximální efekt? V našem článku se dozvíte, jak docílit dokonalého moderního vzhledu. Koupelna je místnost v bytě, kde se potřebujete cítit komfortně a dopřávat si zde pocit uklidnění. Mějte své wellness centrum ve svém domě. Blahodárný účinek na vaše smysly mohou mít i maličkosti, zkuste změnit pár doplňků – obrazy na stěnu, nové koberečky, květiny i obkladové pásky.

Celková rekonstrukce pro odvážné

Přestěhovali jste se nebo máte doma starší koupelnu, která potřebuje rekonstrukci? Před rekonstrukcí je potřeba si vše dobře rozplánovat. Nejste-li si jistí, je dobré vsadit na odborníky a nechat si koupelnu předělat firmou. Ono i když si budete chtít všechno dělat sami, jsou zde určité věci, které zvládne opravdu jen odborník. Máme na mysli třeba obklady do koupelny. Ty se velmi špatně pokládají a pokud si nejste jistí, raději se do aplikace nepouštějte.

Ovšem jsou tady i jiné věci, které si můžete nainstalovat sami, bez odborného dohledu, a ulevit tak svému rozpočtu. Například sprchový kout, umyvadlo nebo baterie na vodu. Umístit a zapojit pračku a sušičku zvládne také každý kutil, to samé i nainstalovat zrcadlo do koupelny.

Firmy se specializují navymýšlení a realizaci koupelny dle klientova přání, proto se nebojte říct všechna svá přání. Firmy mají své odborníky, kteří vám pomohou s celkovou rekonstrukcí. Mějte na paměti, že rekonstrukce koupelny se může protáhnout na více dní, pokud je v plánu bourání, nová dlažba do koupelny i umístění nového příslušenství, doporučujeme vám svou rodinu na chvilku z domu přemístit jinam.

Foto: Unsplash.com
Foto: Unsplash.com

Jaké styly jsou v současné době v módě?

Nabízíme vám pár tipů, které vás budou bavit. Moderní koupelny v sobě skrývají malé soukromé lázně. Minimalismus, funkčnost a zvýraznění detailů, přesně tak by měla vaše koupelna vypadat. Nejen, že je moderní koupelna snadná na údržbu, navíc bude velmi flexibilní i co se týče různých dekorací, které můžete v průběhu roku měnit.

Čtěte také:  Křeslo ušák je nadčasovým kouskem nábytku

Elegantní řešení, které vás bude bavit

Šedá, bílá a černá – kombinace těchto barev vede žebříček nejstylovějších koupelen. Je jedno, zda dáte přednost spíše šedé nebo bude u vás převládat černá barva. Klíčem k úspěchu jsou detaily, které budou kontrastní právě s těmito odstíny.

Vyzkoušet můžete šedou podlahu i obklady, bílé příslušenství, tmavé vodovodní baterie a kontrastní  dekorace. Nejlepší je mít tyrkysové ručníky, zlaté dávkovače mýdla a živé květiny v béžové barvě. Tyrkysovou barvu můžete vyměnit za červenou, růžovou nebo mátovou.

Foto: Unsplash.com
Foto: Unsplash.com

Vkusný minimalismus jedné barvy

Vyberte si jednu barvu, do které budete ladit celou koupelnu. Mezi nejoblíbenější barvy patří béžová a všechny její odstíny, hnědá či šedá. Od velmi jemných tónů, až po syté, vše má svůj řád. Opět můžete nakombinovat s kontrastní barvou nebo volit nejtmavší odstín zvolené barvy.

Pro opravdové fajnšmekry zde máme bíle laděnou koupelnu, ve které není prostor pro jinou barvu. Vše je vedeno v lesku a bílá barva je opravdu všude. Luxusně bude vypadat dotvoření celkového konceptu s černým ručníkem, černou vodovodní baterií a černým košem na prádlo.

Crazy koupelna, která nemá řád

Ano i takto může vypadat koupelna. Na první pohled chaotické uspořádání, velmi rozdílné barvy i tóny, ovšem nenechte se zmást, tento crazy styl má své pevně dané hranice. Barevné kombinace jsou složitě vybírány a i když to může působit na první pohled velmi divně, tento styl má mnoho milionů příznivců. Čím barevnější, tím lepší, ovšem pozor, volte spíše matné či ne moc výrazné a pestré odstíny.

Foto: Unsplash.com
Foto: Unsplash.com

Kombinace kamene a dřeva

Velmi populární, nádherný a stylový design, který vás bude bavit. Šedé kamenné obklady, dřevěný nábytek a pletené dekorace. K tomuto stylu se hodí buď klasické bílé příslušenství nebo luxusnější verze v tmavších odstínech. Zde více než u jiných stylů využijete rostliny. Ty se do tohoto typu koupelen velmi hodí a můžete zvolit i velkou dominantní květinu v dřevěném květináči. Ať už zvolíte jakýkoliv styl či kombinaci barev, je zapotřebí říct, že se jedná především o vaši koupelnu, která by měla ladit se zbytkem vašeho domova. Není nic lepšího než po náročném dni zavřít dveře od koupelny aužít si malou dávku pohodlí a relaxu, ať už sami nebo v přítomnosti milované osoby, ve vaší nové úžasné koupelně.

Napsat komentář