Minimalistická ložnice pomůže k lepšímu spánku

Minimalismus je nejen oblíbeným uměleckým směrem, ale také se čím dál více prosazuje v interiérech bytů a domů. Prostory zařízené v tomto stylu jsou velice praktické, účelné, působí vzdušným a čistým dojmem. Jedním z charakteristických rysů minimalismu je absence nadbytečných dekorací, jednoduché linie, kvalitní materiály a celková střídmost. Obzvláště v ložnici je takový přístup žádoucí, protože nám pomáhá odpočívat a neruší nás zbytečně křiklavé barvy a zdobný nábytek či doplňky.

Pravidla v ložnici

Spánek je jednou z nejdůležitějších potřeb pro naši psychickou pohodu. Abychom si pořádně odpočinuli, musí i samotný prostor ložnice splňovat určitá pravidla. Nahromaděné věci, spoustu ozdobných dekorací, pestrobarevné doplňky – to jsou všechno aspekty, které mohou působit rušivě, a my se tak nemůžeme zcela uvolnit a oprostit od každodenních starostí. Proto je minimalistický přístup v ložnici naprosto ideální volbou. Nezapomeňte ale ani na výběr matrace. Ta je pro kvalitní spánek opravdu důležitá a na trhu je jich dnes celá řada.

Vsaďte na minimalismus

Už z názvu vyplývá, že bychom měli vše omezit na naprosté minimum a mít v ložnici jen to, co skutečně potřebujeme. To znamená postel, noční stolek, osvětlení a komodu nebo šatní skříň. Více není potřeba. Pro dosažení kýženého efektu bychom měli volit takový nábytek, jehož linie jsou hladké, jednoduché, a naopak se vyhnuli zdobným kouskům a přemíře dekorací. Nemusíte se však obávat – minimalismus nemusí bát strohý a působit sterilním dojmem. Vše je o volbě vhodných barev, materiálů a pár kvalitních dekoracích, které dodají ložnici na útulnosti.

Volte neutrální tóny

Co se týče barev zvolte raději neutrální chladné tóny, jako je bílá, světle béžová, tyrkysová či světle modrá. Vyhněte se také složitým vzorům a materiály upřednostňujte přírodní, tedy kámen, cihlu, kov nebo dřevo. Uvidíte, že minimalistický interiér působí na psychiku velmi uklidňujícím dojmem a vytvoří z místnosti příjemné harmonické místo, kam se budete rádi vracet.

Čtěte také:  Pračka i sušička do malého bytu? Jde to!

Text: ASKO nábytek

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner