Malé, ale mocné kuchyně

Sníte o větším bytě a velkoryse pojatém prostoru, kde si budete s vařečkou připadat jako na tanečním parketu? Ze zdánlivého nedostatku se může stát velká přednost. Ukážeme vám, proč má malá kuchyně celou řadu výhod.

Všechno po ruce

Hrnce, naběračka, kořenky… stačí se doslova jen otočit, abyste dosáhli na vše potřebné. Vzdušná prostorná kuchyně často znamená, že se kuchař při přípravě pokrmu docela naběhá, než najde vše potřebné, nachystá jídlo, uklidí a výsledek naservíruje. Vy můžete plynule pokračovat od ledničky k lince a k dřezu. Současně půjdete najisto. Spolehlivě si totiž zapamatujete, co jste kam uložili.

Všechno je až příliš po ruce

Musíte si proto velmi dobře rozmyslet, co po ruce chcete mít a co nikoli. Malá kuchyně vás donutí přemýšlet prakticky. Velmi rádi se zbavíte jakýchkoli zbytečností a naučíte se udržovat si ve věcech pořádek. Smoothie mixer, který jste od předloňských Vánoc použili jednou? Nic takového vás v kuchyni miniaturních rozměrů s vysokou pravděpodobností nepotká. Kuchyně opravdu není mauzoleum, abyste v ní udržovali pietní sbírku dávno neužitečných spotřebičů.

V konečném důsledku ušetříte

Zkrátka si nekoupíte sušičku na ovoce, protože ji stejně nemáte kam dát. Oželíte miliontou vázičku, protože na poličku se vejdou jenom kořenky se solí a pepřem. Menší kuchyňská linka ovšem zase znamená, že si můžete dovolit víc investovat do kvalitního materiálu. Nízkonákladovost se projeví i v dalších aspektech. Ušetříte za barvu při malování nebo za menší výměru při pokládce podlahových krytin.

Uklízet sice budete… ale ne zase tak moc

V kuchyni platí do značné míry matematika v podobě úměrnosti přímé i nepřímé. Čím méně jakýchkoli ploch, tím méně prostoru k tomu, aby se zašpinily. Čím větší kuchyňská linka, tím více času strávíte utíráním pracovní plochy či vytrvalým leštěním obkladů. Rozměrná místnost zase znamená pečlivé zametání nebo zdlouhavé odstraňování omylem rozšlapaných stop po rozlitých či vysypaných surovinách. V malé kuchyni se tedy bude uklízet zkrátka skoro samo.

Čtěte také:  Zdražení energií pocítí naše peněženka hned dvakrát

Jako doma

Kdo by si chtěl ve vlastní kuchyni připadat jako v závodní jídelně. Velký prostor může působit studeně a neosobně. Naproti tomu v malé kuchyni se budete vždy cítit pohodlně a místnost bude vyzařovat domáckou atmosféru.

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner