Kvalitní ovzduší v domě je základem vašeho zdraví

Čističky a zvlhčovače vzduchu jsou jedním z nejoblíbenějších prvků pro kvalitní domácí ovzduší. Víte ale, kam je v místnosti postavit, jaké jsou jejich výhody a úskalí? Právě na tyto otázky si odpovíme v dnešním článku.

Zvlhčovač a čistička vzduchu jsou skvělým pomocníkem při zkvalitňování ovzduší

Suchý a znečištěný vzduch může přinášet řadu zdravotních komplikací, jako je například suchá kůže, podrážděné oči, bolesti dutin nebo popraskané rty. Pro alergiky a astmatiky je pak doslova noční můrou, když u nich může vyvolat silnou dušnost nebo prudší alergické reakce.

Zvlhčovač a čistička vzduchu právě proti těmto problémům účinně bojují, přičemž zároveň pomáhají zmírňovat chrápání, prospívají pokojovým rostlinám, jež milují vlhkost, ale slouží rovněž jako prevence před nemocemi, protože vlhkost vzduchu nad 40 % napomáhá při snížení účinnosti viru.

Hlavním smyslem čištění vzduchu je bránit usazování a tvorbě nečistot či mikroorganismů jako jsou:

  • prach,
  • pyl,
  • plíseň,
  • viry a bakterie.

Kvalitní zvlhčovače a čističky vzduchu jistě ocení nejen dýchací cesty alergiků, ale i všech ostatních obyvatel domu. Díky těmto zařízením se navíc v domě mnohem méně práší a dochází k menšímu zanášení nábytku či zdí venkovními nečistotami.

Aby tato zařízení fungovala, jak mají, musíte vždy dbát na jejich správnou údržbu, jako je čištění a dezinfekce filtrů a nádržek s vodou. Tím předejdete vzniku plísní, bakterií a mikroorganismů, čímž by se problémy spíše kupily, než odstraňovaly. Zařízení je také třeba usadit do prostoru s dobrou cirkulací vzduchu. 

Difuzér je nejen designovým doplňkem, ale i šikovným pomocníkem

Difuzér je taktéž určitým typem zvlhčovačů vzduchu. Navíc však dokáží domácnost provonět a zkrášlit, protože se do jejich nádržky s vodou přidávají různé esence, například za účelem zklidnění mysli pro kvalitnější spánek, snížení míry stresu nebo jednoduše provonění místnosti. Zároveň má však stejné, byť ne tak účinné, vlastnosti a výhody jako klasický zvlhčovač vzduchu.

Napsat komentář