Kuriózní kriminální historky. Zloději se při vloupání nebojí ničeho

S rostoucí drzostí zlodějů se množí i počet krádeží a vloupání, které jsou natolik kuriózní, že nad nimi zůstává rozum stát. Z praxe policistů i odborníků na ochranu domácího majetku jsme pro vás připravili několik neuvěřitelných historek, které se skutečně staly.

Naivní sousedka svítila zloději na práci

„Jeden zloděj v přítmí chodby zrovna překonával dveřní kování do bytu. Sousedka ho chvíli pozorovala kukátkem. Potom vyšla na chodbu a zeptala se: „Co to tam děláte?“ „Víte, jsem zámečník, paní si mě pozvala na opravu dveří,“ pohotově reagoval zloděj. A sousedka odpověděla, ať počká, že mu posvítí, aby na práci lépe viděl,“ líčí jednu z historek odborník na zabezpečení Ivan Pavlíček.

Zloděj usnul na místě činu

Kuriózní vloupání se stalo také na Svitavsku. Tam pachatel rozbil skleněnou výplň okna rodinného domku, kudy vnikl dovnitř. Na místě činu však nic neukradl a policie po něm ani nemusela pátrat. Mladý zloděj totiž usnul na pohovce, kde ho majitelé ráno našli a rovnou předali příslušníkům policie.

Vrtákový fantom

Zatímco některé případy jsou spíše úsměvné, jiné vyvolávají strach. Například případ z letošního roku na Trutnovsku, kdy sériový zloděj vstupoval v noci do domů oknem. Vždy navrtal okolí okenních kliček, okno otevřel a dostal se do domu, kde většinou za přítomnosti spících majitelů tiše loupil. Majitelé si pak často ani hned nevšimli, že byli vykradeni, někdy až po objevení navrtaného rámu okna.

Podle informací kriminalistů jsou vloupání za přítomnosti obyvatel čím dál obvyklejší. Zloději vniknou do bytu i kvůli několika stovkám a neštítí se vůbec ničeho.

Klíčky na chodbě

Poměrně časté jsou také případy krádeží pouze v chodbě bytu či domu. Většina majitelů zde nechává své tašky, kabelky, peněženky i klíčky od aut apod. Nasvědčuje tomu také letošní případ vloupání na Praze 4, kde pachatel podrobněji neprozkoumával byt ani dům, do kterých se vloupal. Spokojil se pouze se třemi svazky klíčů a následnou krádeží vozidla, které bylo zaparkované před domem.

Čtěte také:  Poradíme vám, jak pěstovat bylinky na balkóně. Těšte se na bohatou sklizeň

Zloději v převleku

Ojedinělé nejsou ani případy, kdy si majitelé bytů zloděje do domu vpouštějí sami. Zloději totiž vymýšlejí velmi rafinované způsoby, jak se do domu dostat. Často jim k tomu pomohou převleky za instalatéry, údržbáře, ale třeba také elegantně oblečené manažery. „Problémem pak bývají také bytové domy jejichž součástí jsou komerční prostory. V domě se pak může pohybovat zvýšený počet cizích lidí a pak už jen těžko někdo pozná, kdo jde do některé z firem, a kdo přišel loupit,“ upozorňuje odborník na zabezpečení Ivan Pavlíček.

Majetek bychom si měli chránit

Zloději během letošního roku způsobili, podle dostupných statistik kriminality, škody po vloupání již za přibližně 880 milionů korun. Vedle vyloženě úsměvných případů je zde naprostá většina těch varovných, které odráží nové trendy a posuny v kriminálním chování pachatelů.

/Ilustrační foto: Next/

0 Comments

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?