Koupelna v přírodním designu

Spojení vody, přírodních materiálů i barev, čistoty a zdraví je zárukou blahodárného odpočinku nejen pro tělo, ale i pro psychiku. Vnímání životodárné energie všemi smysly dokonale osvěží a dobije baterky v každém ročním období.

Koupelna už dávno neslouží pouze k hygienickým účelům. V moderních domácnostech je to prostor určený k relaxu a meditaci, nabití síly i energie, ale také k upevnění zdraví. Lidé zde tráví čím dál více času ve snaze zklidnit mysl a najít znovu vnitřní rovnováhu po náročném dni, nebo vyléčit namožené svaly či začínající nachlazení. Jak na oku lahodící přírodní koupelnu poradí Marcela Bínová, odbornice z oddělení koupelen v projektových marketech Hornbach.

Přírodní i designové skvosty

Voda a kámen? Skvělá volba! Kámen ve spojení s vodou doslova ožívá. Umyvadla, podlahy či obklady z přírodního kamene jsou díky originálnímu vzhledu součástí moderního bydlení v eklektickém stylu. Sofistikovaným výběrem správných tvarů a barevných odstínů lze propojením zdánlivě nekombinovatelného dosáhnout dokonalé harmonie. „Nebojte se kombinovat těžká kamenná umyvadla s vysoce moderním designem kovových baterií, zrcadel s LED podsvícením či optickou lehkostí a vzdušností prosklených sprchových stěn,“ radí Marcela Bínová.

Dřevo do koupelny patří

Nenechte se odradit přežitkem, že dřevo a bambus jsou do koupelny nevhodné. V současné koupelně se dřevěné doplňky těší veliké oblibě. „Bambusové rošty či stoličky, nebo skříňky z teakového dřeva zvládnou i vlhké prostředí. Je ale nutné dbát na kvalitní odvětrávání koupelny, protože vlhkost by ani zde neměla překročit 60 %. Předejde se tak zatuchání a plísním,“ doporučuje specialistka na koupelny. Jestliže jste milovníky přírodního stylu, a máte rádi spíše teplé barvy, můžete teakové dřevo zvolit i jako materiál pro podlahu nebo obložení stěn v koupelně.

Doplňky jsou důležité

Pokud má koupelna působit vzdušně a uklizeně zároveň, je nutné schovat veškeré nezbytnosti buď do skříněk nebo do košíků, boxů či bedýnek k tomu určených. Stylové kontejnery různých tvarů, barev a velikostí lze vybrat například z ratanu, pedigu, mořské trávy nebo rákosu. Doplněné bavlněnou či konopnou podšívkou jsou nejen praktické, ale i snadno udržovatelné.

Čtěte také:  Je pro vás lepší tyčový mixér, smoothie maker nebo klasický stolní mixér?

Magie barev

Tóny, do kterých budete ladit koupelnu, je potřeba volit podle vašich preferencí a osobních požadavků. Pokud je vám příjemné relaxovat spíše ve světlé místnosti s pastelovými odstíny, zvolte přírodní paletu v pískové a krémové, se zlatavými odlesky. „Naopak, ti, kdo si lépe odpočinou v na první pohled chladnějším prostoru, by měli vybírat z šedé, antracitové nebo mramorované hnědošedé. Pro milovníky kontrastu jsou ideálním řešením tmavé doplňky, dominovat může nadčasová elegance černé barvy,“ upozorňuje Marcela Bínová. Máte raději teplé zemité tóny? Vsaďte na odstíny terakotové, cihlové, měděné nebo hnědé. Univerzálním živým doplňkem v přírodní koupelně, který podtrhne každý styl a dokonale ladí se všemi barevnými spektry, jsou zelené rostliny. Vybraným druhům kytek se v koupelně daří výborně, a během vašeho odpočinku prospěje pohled na svěží zelené listy oku i duši. Pro náročné se nabízí možnost fascinujících nástěnných obrazů z pravého mechu.

Zdroj: Hornbach

Napsat komentář