Konference na téma Rekonstrukce a provoz bytových domů

Rádi bychom vás pozvali na konferenci Rekonstrukce a provoz bytových domů, která proběhne 13. listopaduv Praze, Masarykova kolej ČVUT, Thákurova 1. Konferenci pořádá informační portál TZB-info.cz. 3. ročník konference portálu TZB-info je určen pro družstva, SVJ, správce, techniky a projektanty a jeho mottem je: provozní a bezpečnostní rizika bytových domů, praktické příklady úspor.

3. ročník konference probíhá v době, kdy Teplárenské sdružení avizuje zdražení tepla, kdy dochází opět po době určité stagnace ke změnám cen energií. Kdy tedy připravit odpojení od CZT a kdy naopak u něj zůstat, jednat o podmínkách a hledat lepší technické řešení otopného systému? Novelizuje se zákon hospodaření energií a legislativa energetického hodnocení budov. Jaké jsou praktické důsledky pro bytové domy? V roce 2020 končí dotační období a pro bytová družstva a SVJ je důležitá informace o dalších možnostech podpoře investic. Zároveň se otvírají velmi zajímavé možnosti úspor v zásobování elektřinou a využití fotovoltaiky a tepelných čerpadel. Rozhodně je o čem diskutovat. Konference je připravena tak, aby vznikl prostor pro diskusi u stolků partnerů, v předsálí a v rámci panelových diskusí začleněných po jednotlivých blocích, do které mohou účastníci pokládat dotazy po celou dobu konference prostřednictvím aplikace slido.com. Přednášky jsou doplněny dalšími tematickými texty, které jsou součásti sborníku.

PROGRAM A ONLINE PŘIHLÁŠKA

Okruhy témat:

  • CZT – kdy odpojit a kdy jen jednat o ceně tepla? Jaké jsou postupy, kdy, kdo a jak sjednat a upravit smluvní podmínky? Kolik lze ušetřit pouze úpravou podmínek? Jaký je proces odpojení a jak dlouho trvá?
  • Rozúčtování tepla – koeficienty nejsou stanoveny vyhláškou. Kolik „stojí“ špatně stanovený koeficient? Kdo a jak je stanovuje a jaký to má důsledek pro obyvatele?  
  • Požární rizika po zateplení – co je špatně a za co jsou pokuty
  • Provozní požární rizika např. s nabíjením elektrokol ve sklepích – co je potřeba ohlídat a čí je to povinnost
  • Dálkové odečty tepla a vody – výhody, provoz, srovnání
  • Vlastní kotelna – kolik stojí pořízení a provoz s plynovými kotli a tepelným čerpadlem, povolení, povinnosti, zkušenosti na konkrétních příkladech
  • Jak ušetřit za elektřinu – jak ušetřit rychle a snadno hned a jak dále ušetřit fotovoltaikou na střeše. Co je pro to potřeba, kolik to stojí a jak dlouho to trvá?
  • Investice – Jak zajistit finance pro plánované investice? Jak postupovat při zajištění úvěru a jaké jsou současné nabídky na trhu včetně dotací?
Čtěte také:  Kam v bytě ideálně umístit zrcadlo?

Další otázky položíte Vy sami na konferenci. Bude na to prostor i připravení přednášející. Vše na příkladech z praxe.  Otázky můžete poslat i předem na kontakt viz níže.

Konference je zařazena do projektu celoživotního vzdělávání členů ČKAIT (1 kreditní bod) a členů ČKA (2 kreditní body).

Garant konference: Ing. Renata Straková | Organizační garant: Adéla Bystřická, tel.: 233 081 147, 739 063 668, e-mail: adela.bystricka@topinfo.cz

Více informací naleznete na stránkách: https://konference.tzb-info.cz/cz/rekonstrukce-a-provoz-bytovych-domu-v-rezimu-nzeb

0 Comments

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?