Každý kout se počítá, aneb úložné prostory v bytě

Stavebnictví se činí ve jménu minimalismu, a tak v bytech není prostoru nazbyt. Existuje pár vychytávek, jak využitelnou plochu tzv. přifouknout. Tato místa jsou příhodná jako úložné prostory a místa k odpočinku. Přečtěte si pár tipů, které vás navedou na nová řešení bytu.

Rodiče starších dětí a majitelé garsonek už asi znají vychytávku číslo jedna – spací kout. Ke spánku totiž stačí opravdu pouze kvalitní postel s ještě kvalitnější matrací a příjemnými lůžkovinami. Šikovnou příčkou, nebo zástěnou z regálu, lze velice jednoduše oddělit spací kout například od obývacího pokoje. Taková útulná zákoutí nahradí celý pokoj. Pod postelí bývají často vysouvací přihrádky, kde můžete skladovat povlečení, ale i sezónní věci.

Na míru potřebám

Málokdo využije velkou chodbu. Přitom stačí kout půdorysu trojúhelníku, který lze vybavit posuvnými dveřmi a úložné prostory na kufry a nářadí jsou na světě. V lepším případě se postaví celá vestavěná skříň, která využije celou délku stěny. Na její výrobu se spotřebuje zpravidla méně materiálu než na kupované skříně v celku. Stabilita skříně na míru nemá obdoby. Méně dostupné vyšší police uvnitř mohou posloužit ke skladování zimního či letního oblečení nebo bot.

Pokud není byt vhodný ani pro kout, ani pro vestavěné skříně, úložné prostory představují také malé skříňky a police připevněné ve výšce. Patří jim méně nápadná místa například nad vchodovými dveřmi, ale i pokračování kuchyňských skříněk. I když budou tyto úložné prostory na místech, kam oko téměř nedohlédne, i tak by měla být zachována určitá úroveň vnější podoby.

Dodavatel za rohem

Pokud chcete zjistit tržní cenu a zároveň najít truhláře nebo řemeslníka z okolí, vyzkoušejte poptávkový server. Na Poptávej.cz vyplníte poptávkový formulář. Popíšete vaši poptávku, přidáte míry a můžete přiložit i fotografie. Odeslaný formulář s vámi zkontroluje operátor po telefonu a po vašem potvrzení ji odešle vhodným dodavatelům. Skuteční zájemci poblíž vaší lokality se ozvou přímo do vašeho emailu. Vyberete si tu nejlepší a domluvíte detaily už mezi sebou. Na Poptávej.cz si můžete zadáním poptávky získat nabídky na mnoho dalších prací, a to zcela zdarma.

Čtěte také:  Kam vyhodit ledničku nebo starý televizor: Proměny našeho smýšlení za 30 let od revoluce
0 Comments

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?