Jste připraveni na horké léto? Udělejte si z domova letní oázu pohody

Příroda proměňuje své barvy v závislosti na ročním období a nejinak by tomu mělo být i u našich domovů. Léto se tradičně nese ve znamení zářivých a sytých barev, čerstvého vzduchu, hřejivých slunečních paprsků a teplých modročerných nocí – to vám může být inspirací při přemýšlení o tom, jaké změny v nadcházející sezóně u vás doma uděláte. Jak by měly vypadat naše interiéry pod taktovkou letních dní? Zeptali jsme se známé interiérové designérky Anke Glut.

Nebojte se experimentovat

Příprava domova na léto nemusí zahrnovat kompletní proměnu a revitalizaci celého interiéru. Stačí se zamyslet nad nenáročnými sezónními změnami, které dodají vašemu domácímu prostoru šmrnc a umožní ho stejně jednoduše a nenáročně odstrojit z léta a připravit třeba na podzim. Na letní trendy jsme se zeptali bytové designérky Anke Glut, která je původem z Německa, ale celý svůj dospělý i profesní život spojila s Českem. „Celý loňský rok byl kvůli pandemii poněkud pochmurný a depresivní, všudypřítomná nejistota a obavy definovaly náš mindset. O to více bychom si měli letos v létě užít jasnější a veselejší barvy. Barvy vdechnou do vašeho interiéru život a tolik kýžené optimistické světlo na konci tunelu. Nebojte se experimentovat, klidněte sáhněte i po odvážnějších texturách a vzorech,“ říká Anke Glut.

Inspiraci si vezměte z letní přírody

Výrazné barvy mají schopnost stimulovat naši mysl a kreativitu a motivovat naše tělo k aktivitě. To se pro krásné slunečné letní dny pefektně hodí, na gauči pak můžete prosedět třeba celý sychravý podzim. „Příroda je pro mě velkým zdrojem inspirace a nekonečné tvůrčí síly. Inspirovat se z ní můžete ale i vy. Pozorujte ji a užívejte si její krásu – přijdete tak na to, jak její prvky vnést do interiéru a užívat si podobnou atmosféru přímo u vás doma. Barvy a žár zapadajícího slunce najdete třeba na měděném povrchu – právě měď je typická pro svou hřejivou a spalující eleganci,“ radí Anke Glut.

Čtěte také:  Jak správně nastavit pojištění domácnosti? Chyby nás stojí nemalé peníze

Exotický nádech u vás doma

Pokud jste milovníky dovolené v tropech, nic vám nebrání nechat do vašeho domova zavanout tropy. Zvolte divoké a odvážné barvy, které najdete povětšinou v džungli, pomohou vám proměnit váš příbytek ve festival exotických barev, tvarů i struktur. Nebojte se ani zlacených povrchů, které váš byt prozáří a budete mít díky nim dojem, že slunce nikdy nezapadlo. Zlato vnese do vašeho obydlí punc luxusu a noblesy – doplňte ho neutrálními barvami, třeba bílou nebo černou. Pokud extravaganci a opulenci příliš neholdujte, vsaďte na pastelové tóny a vkusné květinové vzory.

Napsat komentář