Jak zútulnit dětský pokoj pomocí dekorací

Dětský pokoj to není jenom stůl, skříň, židle a postel. Dětský pokoj je místo, kde se musí vaše ratolest především dobře cítit. Je tedy potřeba, aby byl pokojík dostatečně útulný. Toho dosáhnete pomocí dekorací, které z něj teprve udělají to malé království, po kterém děti touží.

Pomocí dekorací a doplňků můžete vykouzlit prakticky jakýkoliv pokoj. Než se pustíte do vybavování pokoje, proberte s dětmi jejich přání a jim také přizpůsobte celkové vyznění pokoje. Doplňky a dekorace mají tu výhodu, že je můžete kdykoliv vyměnit, takže až dítko změní oblíbený styl nebo záliby, snadno se tomu přizpůsobíte.

Dekorace do pokojíčku pro miminko

Pravda je, že úplně malé děti nemají z dekorací v pokojíčku moc rozum, takže ho nejspíše vybavíte podle svého vkusu. Nicméně i tak tu platí některá pravidla, kterými byste se měli řídit. Volte spíše světlé barvy, ideální budou dekorace, ve kterých se příliš nedrží prach. Výhodou také je, když jsou dekorace a doplňky omyvatelné.

Nad postýlku můžete pověsit dekoraci, která vaše miminko zabaví, po pokoji rozložte pár plyšáků a na zdi pověste obrázky. Určitě stojí za to promyslet osvětlení pokoje, světlo by mělo být měkké, aby miminko nebodalo do očí. Do oken pak pořiďte závěsy, které ztlumí světlo zvenku.

Dekorace do dívčího pokoje

Vaše malá princezna si jistě zaslouží pokojíček podle svých představ. Díky vhodně zvoleným dekoracím bude jejím představám odpovídat po celou dobu, kdy ho bude využívat. Nebojte se proto pořídit hodně růžových doplňků, které se dobře kombinují například s bílým nábytkem. Zatímco nábytek vám zůstane, doplňky prostě jen vyměníte za jiné, méně růžové nebo jinak barevné.

Pokoj krásně zútulní například dekorační polštáře s písmeny, z kterých můžete sestavit celé jméno nebo přehoz přes postel. Pořídit můžete třeba baldachýn, který má navíc i praktické využití, v noci nebudou vaši holčičku otravovat komáři a při odpoledním šlofíčku mouchy. Před postel položte měkký koberec, aby nemusela malá slečna stoupat bosa na studenou podlahu.

Čtěte také:  Dveře bez rušivých detailů pro dokonalý interiér

Osvětlení do dětského pokoje řešte kombinací stropního světla a stolní lampy, kterou může využívat na čtení před spaním nebo jako doplňkové světlo u stolu.

Dekorace do klučičího pokoje

U kluků je to s dekoracemi trochu těžší, většinou si na ně moc nepotrpí. Nicméně můžete na to jít od lesa a pokoj vybavit praktickými vychytávkami, kterým žádný kluk neřekne ne. Hodit se může sedací vak ve tvaru míče, koš na basket zavěšený na dveřích nebo originální osvětlení v podobě LED pásků. Ty můžete umístit na hranu postele či poličky nad stolem a vytvořit tak příjemné podsvícení.

Tematicky zaměřený pokoj pro budoucího kosmonauta snadno vyzdobíte fosforovými hvězdami, které mu vytvoří iluzi hvězdného nebe přímo v pokoji. Po zhasnutí mu navíc hvězdičky dodají dost světla, aby se nebál v noci tmy.

V každém případě vždy laďte dekorace do barvy s výmalbou zdí a barvou nábytku. Preference a koníčky se u dětí často mění. Vzhledem k tomu, že pořizovací cena dekorací je vždy nižší než cena nového nábytku, je levnější konečný styl pokoje vytvářet právě pomocí dekorací.

0 reakcí

Reagovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?