Jak využít rekonstrukci balkonu na 100 %? Spojte ji s jeho prodloužením

Přemýšleli jste někdy o tom, že rekonstrukce balkonu nemusí znamenat jen opravu akutních problémů? A že ji můžete využít i k tomu, abyste balkonu nebo lodžii dodali „druhý dech“? Stačí jen rekonstrukci spojit s prodloužením. A dáte tomuto prostoru doslova nový rozměr.

Spojit rekonstrukci balkonu s jeho rozšířením je nejběžnější a nejefektivnější postup. Při jediném zásahu tak vyřešíte aktuální problémy a zároveň získáte víc prostoru – a tedy i pohodlí.

Využijte žárově zinkovanou konstrukci

Nejlepší dodavatelé nabízejí prodloužení balkonu či lodžie až o 80 cm po celé délce. U běžné lodžie s hloubkou přibližně 90 cm tak obytný prostor téměř zdvojnásobíte!

Takovým prodloužením vytvoříte i z malého balkonu místo, na kterém si můžete pohodlně vychutnat nedělní kávu či večerní posezení s přáteli.

Možností, jak balkon či lodžii prodloužit, je několik. Obvykle je však nejvýhodnější sáhnout po montovaném systému ze žárově zinkované konstrukce. Nemusíte totiž vytvářet klasickou balkonovou konstrukci, a tím pádem téměř nezatížíte statiku domu.

2 2
Prodloužení lodžie pomocí konstrukce z žárově zinkované oceli prakticky nezatěžuje statiku, a navíc se přizpůsobí vzhledu vašeho domu. Zdroj: 7points

Přidejte předsazené zábradlí i zasklení

Aby byl nový prostor co nejpříjemnější, myslete i na doplňky. Například na předsazené balkonové zábradlí. Právě díky němu využijete opravdu celou plochu, kterou prodloužením balkonu získáte.

„Ne vždy je takové řešení samozřejmostí. Několikrát jsme se setkali s tím, že konkurenční firmy klientovi nabídly prodloužení lodžie o 60 cm, ke kterému ale přidaly klasické zábradlí. A to zabere 15 cm. Výsledné prodloužení tak bylo pouze 45 cm. Proto je důležité chtít zábradlí předsazené před balkon,“ upozorňuje majitel firmy 7points Marek Hirš.

Právě tato firma se prodlužování a přístavbě lodžií věnuje už více než 10 let. Součástí jejích služeb je přitom i dodání zmíněného předsazeného zábradlí nebo například zasklení balkonu.

Čtěte také:  Stěhování bytu: Průvodce, který vám pomůže s plynulým přechodem do nového domova

Také zasklení se vám rozhodně vyplatí. Brání totiž tomu, aby se na váš balkon dostával zvenčí sníh, déšť, prach nebo padající listí. Zároveň můžete skleněné panely kdykoliv shrnout na stranu a pustit na balkon čerstvý vzduch.

3 1
Zasklení ochrání vaši lodžii před špínou zvenčí. Skleněné desky přitom kdykoliv odsunete a pustíte dovnitř čerstvý vzduch. Zdroj: 7points

Za úvahu rozhodně stojí i další příslušenství. Například stínění, sušáky na prádlo nebo držáky na satelit. Záleží jen na tom, co přesně potřebujete.

Správný dodavatel vám se vším pomůže

Jakmile si ujasníte, které prvky na novém balkonu či lodžii chcete, začněte vybírat dodavatele. Pamatujte, že by měl být dostatečně zkušený, nabídnout vám veškeré potřebné příslušenství a zajistit hladký průběh realizace.

Například už zmíněná firma 7points si poradí se vším od úvodního zhodnocení stavu přes návrh vhodného řešení, přípravu vizualizace a prezentaci návrhu na domovní schůzi až po vytvoření projektu a jeho realizaci. A navíc vám pomůže i se zajištěním financování.

Nemusíte se tak prakticky o nic starat. A ze starého rozbitého balkonu vytvoříte prostor, na kterém si užijete příjemné posezení, kdykoliv budete chtít.

Napsat komentář