Jak vybrat protipožární dveře?

Vy ještě nemáte protipožární dveře? Jak se říká, je lepší být připraven, než překvapen. A u požáru to platí dvojnásob. Spousta obyvatel bytových domů přitom ani neví, že často musí mít protipožární dveře ze zákona. Jde ale o jedinou překážku, která pak stojí mezi nimi a ohněm.

Více času díky požárním dveřím

Zatímco s klasickými dveřmi nemáte na útěk z hořícího domu až tolik času, protipožární dveře do bytu vám dopřejí minimálně 30 minut. A to už je dost času na to, abyste dům opustili buď sami, nebo s pomocí hasičů.

Správné vchodové protipožární dveře mají certifikát El nebo EW. Díky němu hned poznáte, jak odolné jsou. Obvykle se setkáte s označením El 30, což znamená, že vás dveřní křídlo i díky vynikajícímu těsnění ochrání až po dobu 30 minut.

Peníze až na prvním místě

Je potřeba říct, že bezpečnostní protipožární dveře nejsou nejlevnější záležitostí. Třeba s těmi z hobbymarketu, které hravě překoná nejen požár, ale také i nezkušený lupič, se nemůžou cenově srovnávat.

To ale neznamená, že by vás stály 3 výplaty. Musíte si vždy pohlídat, že jsou vyrobeny z kvalitních a odolných materiálů. Jen tak budete mít jistotu, že se vám investice vyplatí a dveře vydrží opravdu spoustu let.

Gg

O dekoru to opravdu není

Určitě vás potěšíme, když vám prozradíme, že protipožární vchodové dveře už se dnes dělají ve velkém množství dekorů i barev. Vybere si tak opravdu každý. Ale na vzhledu v tomto případě nezáleží. Důležité je pohlídat si certifikaci, velikost a správnou montáž do nové zárubně.

Abyste měli jistotu, že jste nic nepodcenili, svěřte se do péče ověřenému dodavateli protipožárních dveří, který má tisíce spokojených zákazníků. Nejen, že vám dobře poradí, ale v případě jakýchkoliv problémů je rychle vyřeší.

Čtěte také:  Sedm praktických rad, jak vybrat interiérové dveře

Napsat komentář