Jak vybrat kvalitní sedačku, aby dobře sloužila řadu let

Čím kvalitnější sedací soupravu si vyberete, tím větší má životnost. Při výběru kvalitní sedací soupravy, u které můžete očekávat životnost až kolem dvaceti let, se zaměřte na tři základní kritéria. Na kvalitu výplňové pěny, potahové látky a pevnou konstrukci.

Víte, co vaše sedačka ukrývá?

Kvalita pěn se udává v kg/m3, pěna ve vaší sedačce by rozhodně neměla mít pod 30 kg/m3. Kvalitní sedačky mívají pěny až 50-60 Kg/m3, pěna pak má opravdu dlouho životnost. U levných sedaček se běžně vyskytuje 20-25 kg/m3. To je hlavní důvod, když se sedací souprava prosedí po pár měsících užívání.

Kvalitní potahová látka musí být odolná proti oděrům, ošoupání i špíně

Látky se vyrábí kombinací přírodních a syntetických vláken. Odolnost látky proti oděrům a ošoupání se udává v Martindale cyklech. Většina látek má 20.000 – 45.000 cyklů. Čím více cyklů bude mít vaše potahová látka na sedačku, tím více bude odolná. Na trhu najdete potahové látky i 250.000 Martindale cyklů.
Moderní doba si vyžaduje inovace. Lze tedy pořídit látky s technologií Aquaclean, které jsou jednoduše omyvatelné vodou. Pokud se tedy o sedačku staráte, může pořád vypadat jako nová.

Pevnou kostru potřebuje nejen člověk

Základem sedací soupravy je kostra. Její kvalitu často prozradí i váha sedačky. Když sedačku zkusíte nadzvednout a je lehká, tak tam bude pravděpodobně něco chybět.

Co dalšího si u nové sedačky ještě ohlídat

Pokud najdete sedací soupravu, která splní tyto tři základní kritéria, máte téměř vyhráno a stojíte před sedačkou, která nejen šetří životní prostředí, vaše peníze, ale bude vám skvěle sloužit mnoho let.

Následně se zaměřte se na její design a praktické zpracování. Ať už se jedná o snímatelné potahy, úložné prostory, možnost vyššího sedu, nebo rozklad. Na rozkladu výrobci nejčastěji šetří a používají pěnu vysokou jen pár centimetrů. Ta by však měla být stejně vysoká jako sedák. Po rozložení tedy nevzniknou výškové rozdíly nebo jiná tvrdost ložní plochy. To rozhodně oceníte pokaždé, když sedačku využijete i k odpočinku nebo spánku.

Log in with your credentials

Forgot your details?