Jak relaxovat, když je venku deštivo? Tyhle tipy vás spolehlivě zabaví

Venku je deštivo a vy nevíte, co dělat? Není potřeba být pořad za každou cenu aktivní. Nenechte si zkazit náladu a nalaďte se na vlnu pozitivní energie – déšť poskytuje ideální čas ke skutečnému relaxu, na který jindy není čas.

Čas na hraní

Od přírody jsme my lidé hraví, a i když máme dětská léta dávno za sebou, obvykle nepohrdneme možností si je aspoň na chvíli připomenout. Když prší, vytáhněte deskové hry a s rodinou či přáteli si něco zahrajte. Pokud zrovna nemáte spoluhráče, zabavíte se i sami, skvělou volbou je také křížovka nebo sudoku. S luštěním pomůže křížovkářský slovník online, takže se nemusíte bát, že byste nevyluštili tajenku.

Péče o vaši krásu

Kdy naposledy jste si zašli na kosmetiku nebo na masáž? Tyto relaxační procedury si v dnešní uspěchané době dopřáváme málokdy, tak proč nevyužít deštivý den ke zkrášlení? Skvělou volbou může být domácí pleťová maska, která dodá vaší pleti potřebné živiny a opět ji krásně vypne a vyhladí. Na internetu se dá nají spousta návodů na snadnou výrobu domácích masek, skvělé jsou třeba ty s mlékem, medem nebo ovesnými vločkami, které dodávají pleti žádoucí hydrataci.

Vychutnejte si šálek horké kávy nebo čaje

Deštivé počasí doslova vyzývá k tomu dopřát si šálek horkého nápoje. V závislosti na tom, co máte raději, si můžete dopřát kvalitní kávu, která vás povzbudí a dodá vám potřebné antioxidanty, ale skvělou volbou může být také bylinkový čaj. Tymiánový čaj patří k těm, které vám pomohou s relaxací a navodí příjemné pocity klidu a pohody. Dochuťte jej medem a užijte si dokonalý relax, který podpoří i vaše zdraví.

Experimentujte v kuchyni

Zkuste si připravit něco chutného na zub. Namísto klasických receptů si najděte nějaký nový a netradiční. Dobrou volbou může být třeba nějaký dezert, který skvěle doplní váš horký nápoj. Třeba získáte novou oblíbenou recepturu, kterou pak budete rádi znovu opakovat.

Napsat komentář