Jak přežít období, kdy sousedé renovují svůj byt

Poslouchat celý den vrtání, škrabání, bouchání a hlasitý smích dělníků z vedlejšího bytu, není pro nikoho nic příjemného. Ovšem existují určité hranice, které by neměl ani takový soused překračovat a měl by mít na paměti i blaho svých sousedů v rámci udržení dobrých sousedských vztahů.

Rozčilovat se však proto, že si soused nechává vyměnit okna a dělat novou podlahu nemá smysl. Stát se to může i vám. V rámci udržování kvality bydlení je prostě taková občasná rekonstrukce nezbytností. Pokud se nastěhujete do zcela nového bytu, pak tam samozřejmě 15 let nemusíte na nic sáhnout. Jestliže si koupíte starší byt, budou postupně na řadu přicházet různé úpravy. Někdo investuje do rozsáhlé rekonstrukce hned na začátku, jiný tak činí postupně. Každý dle finančních možností.

Jak se nezbláznit

V prvé řadě je důležité si uvědomit, že vám to soused nedělá naschvál. Určitě si nepozval partu stavebních dělníků, aby vás naštval. Tudíž první pravidlo je, nebrat si to osobně.

Samozřejmě, že si můžete koupit špunty do uší. Ochrana sluchu je parádní pomůcka, zvlášť, když se potřebujete vyspat po noční.

Domluva mezi vámi je také řešení. Ideální situací je, když se dá se sousedem rozumně dohodnout. Aby si hlasitější práce nechal na dobu, kdy nebudete po noční.

Naplánujte si s rodinkou výlet. Jestliže bude soused pokračovat v renovaci i během víkendu, odjeďte jednoduše k babičce nebo příbuzným. Je potřeba si uvědomit, že jde o přechodnou situaci a určitě nestojí za to si pokazit jinak dobré sousedské vztahy.

Ucpávky do uší koupíte například na e-shop Hoffmann-group.com a mohou vám značně ulehčit toto přechodné období. Ať už je použijete během učení, spánku nebo tehdy, bude-li na vás toho hluku už moc.

Čtěte také:  Cena za nájem bytu by díky zvažovaným změnám dani z příjmu mohla stoupat

Také můžete souseda požádat, aby si dal na den nebo dva pohov, že si potřebuje skutečně odpočinout. S dobrým sousedem se dohodnout dá. A pamatujte, že i vy můžete jednoho dne být v jeho situaci a opravovat svůj byt. Tudíž jak budete přistupovat k situaci momentálně vy, mohou příště přistupovat ostatní k vám. Konečná rada zní: snažte se být vždy dobrými sousedy. Vycházet spolu je mnohem lepší, než si nadávat a dělat naschvály.

Napsat komentář