Jak oživit byt snadno a rychle? Zaměřte se na tapety!

Tapety ze současné nabídky vypadají výrazně jinak než ty, na které vzpomínáme z dob komunismu. Nedávná minulost tapetám neprospěla, jejich historie je však mnohem hlubší a barvitější. Malované tapety si oblíbil již francouzský král Ludvík XI. v 15. století. Vzorované papírové tapety se pak zrodily ve století sedmnáctém, v dílně francouzské rodiny Papillonů.

Od první tapetové role až po designové tapety současnosti

Tapetová role jako taková má původ v Británii, v roce 1830 tady vznikla první manufaktura. Od té doby technologie zásadně pokročily, a tak dnes tapety mnoha podob nabízejí i výhodné praktické vlastnosti. Dnešní tapety se snadno lepí i odstraňují, bytoví designeři je však milují především pro pestrou škálu úchvatných motivů a vzorů. Vedle klasických papírových tapet jsou nám dostupné i tapety textilní, vinylové nebo vliesové. Jejich design dokáže udělat každý byt stylový, jen si vybrat ten pravý styl! Inspirací mohou být vzorové byty z nabídky rezidenčního bydlení PSN.

Inspirativní bydlení z dílny PSN

Významná česká developerská a investiční společnost PSN rozšiřuje pražský bytový fond prostřednictvím pozoruhodných projektů, a to již třicet let. Nejnovějšími projekty PSN reprezentuje novostavba Vila dům Na Vinici. Vyrůstá v Perucké ulici v Praze na Vinohradech, v sousedství již realizovaného projektu PSN Depo Grébovka.

Vila dům Na Vinici

Vila dům Na Vinici odkazuje na noblesní prvorepublikové vily, které pražské Vinohrady zdobí dodnes. Architektonické řešení respektuje tradiční hodnoty bydlení, ale bytům nechybí ani mladistvá svěžest. Podporuje ji záplava světla, čisté linie a barvy, které vkusně oživují motivy zeleně. Novostavba ostatně láká na bydlení v zeleni.

Okolní příroda, kterou do sytosti nabízejí sousední parky Perucká Stráň nebo Grébovka, se odráží i v interiéru, například právě prostřednictvím minimalistické tapety. Vévodí ji jedna z nejoblíbenějších pokojovek – extraordinární monstera. S trochou vůle obyvatelů bytu se i monstrózní monstera zabydlí prostě všude…

Čtěte také:  Jak vybrat nejlepšího dodavatele plynu?

Vila dům Na Vinici – oficiální webová prezentace

Na Vinici Interier Uvod
Vila dům Na Vinici, PSN

Rezidence Dr. Holého

Tapeta zpestřuje i vzorový byt Rezidence Dr. Holého. I tapeta z bytu zasazeného 400 metrů od náměstí Bohumila Hrabala v Praze Libni využívá motiv přírody, i její design odpovídá minimalismu. Tentokrát má podobu fotopotisku lesa.

Ale pozor, na rozdíl od Vila domu Na Vinici, kde byl prodej bytů zahájen teprve nedávno, takže máte z čeho vybírat, byty Rezidence Dr. Holého již povětšinou našly své vlastníky. Pokud se k nim chcete přidat, poslední byty možná ještě najdete v last minut nabídce PSN.

Doktora Holeho
Rezidence Dr. Holého, PSN

Zdroj: PSN

Napsat komentář