Jak na netradiční vánoční stromek

Jaký vánoční stromek budete letos mít? Neexistuje nic jiného než klasika, nebo jste otevřeni méně konvenčním pojetím? Má to i praktickou stránku. V malých bytech vám vánoční stromek vytvořený na stěně ponechá více volného prostoru, před čtyřnohými nenechavci přežije zase stromek netradičně zavěšený hlavou dolů od stropu. Cokoliv je dovoleno a vítáno. Tak šťastné a veselé!

Nejen nábytkové palety

Jedná se o jeden z nejoblíbenějších materiálů pro domácí kreativní projekty. Z dřevěných palet vyrobíte jak nábytek nebo bytové dekorace, tak i efektní vánoční stromeček. A ani peněženka si nebude stěžovat. „Dřevěné palety nabízí nejméně 3 způsoby realizace vánočního stromku. Lze jej na paletu jednoduše namalovat pastelovými interiérovými barvami, přidat vánoční světýlka a je to. Druhou možností je stromek z palety vyřezat. Jde o replikování tvaru stromu, kde kmen tvoří centrální část palety a větve symbolizují laťky různých velikostí. Můžete udělat i 3D model stromečku. Latím z palet vyvrtejte uprostřed otvor a poté je nasuňte na dřevěnou nebo železnou tyč v pořadí od nejdelší po nejkratší. Výsledný efekt stojí za to,“ radí Tadeáš Tenkl, odborník na doplňky a dekorace v projektových marketech Hornbach.

Přírodní stromeček ze spadaného dřeva a proutí

Nemáte k dispozici palety nebo dřevěné laťky? Nezoufejte. Originální stromeček vytvoříte i z větví, jež nasbíráte na procházce. Hledejte větve různých délek a velkostí v co nejlepším stavu. Variant stromečku je několik. „Pro dvoj nebo trojrozměrný stromek bude postup stejný jako u využití palet. Pokud preferujete snazší projekt, spojte nasbírané větve provázkem a pověste na zeď. Doplňte vánoční světýlka, ozdoby nebo rodinné fotografie, které vám budou připomínat výjimečné chvíle s nejbližšími,“ hovoří specialista.

Pověste jej na strop

Stromek vytvoříte z množství vánočních koulí, jež budou viset ze stropu. Takový stromeček se bude v prostoru vznášet a působit magicky. Jeho výroba vyžaduje zejména trpělivost. „Budete potřebovat nylonovou nit, vánoční ozdoby a základní strukturu, na níž bude nylon s ozdobami připevněn. Jako základová „maska“ poslouží i kulatý grilovací rošt, mřížková podložka pod hrnec nebo chovatelské pletivo. Čím větší stromek chcete, tím větší musí být i základ. Trik je ve správném rozložení. Největší vánoční koule umísťujeme dolů a ty menší výše. Tímto uspořádáním vytvoříte tvar stromečku. Na levitující stromek ale nelze pověsit vánoční světýlka,“ upozorňuje Tadeáš Tenkl.

Čtěte také:  Koncesionářské poplatky – za co a kolik vlastně platíme?

Stromeček z kartonu pomohou vyrobit i děti

Máte k dispozici kartonové krabice a nevíte co s nimi? Také tento materiál může posloužit pro kreativní vánoční stromek třeba o dětského pokojíku. „Na karton nejdříve nakreslete obrys stromečku a vystřihněte. Aby mohl stát, budete potřebovat dva stejné kusy, které bude nutné uprostřed rozstřihnout přibližně do poloviny délky. První kus rozstřihnete odspodu směrem nahoru, a druhý kus odshora směrem dolů. Oba kartony pak do sebe zasuňte jako skládačku a stromek je hotový. Nechte děti karton pomalovat a dozdobit. Z této aktivity vznikne nejen jedinečná vánoční ozdoba, ale užijete si hlavně skvělou zábavu s dětmi,“ radí Tadeáš Tenkl z Hornbachu.

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner