Jak doma nejlépe skladovat obuv?

Skladování bot je v mnoha rodinách nekonečný problém. Bojujeme nejen s místem, ale i se způsobem, jak boty nejlépe uložit tak, aby se neničily a dlouho vydržely v dobré stavu.

Skladování bot ve skříni

Nejlepší způsob, jak skladovat boty, je v originálních krabicích, ve kterých jste je koupili. Díky tomu, že je na nich obvykle štítek s obrázkem, stačí je uložit správnou stranou ven, abyste vždy viděli, po jakém páru saháme. Pokud některá z krabic nemá na sobě fotografii, pak stojí za to věnovat tomu nějaký čas a přesně je popsat nebo dokonce udělat a přilepit vytištěné fotografie. V budoucnu se tak vyhneme zklamání, když se na poslední chvíli rozhodneme pro změnu, protože konkrétní pár bude velmi snadno k nalezení.

Do menší skříně se nevejde příliš mnoho krabic, takže skladování v nich vyhradíme jen pro páry, které jsou nejvíce náchylné k poškrábání nebo jinému poškození. Drahým lakovaným lodičkám bychom měli vyčlenit více prostoru, ale třeba balerínky, sandály nebo nazouváky můžete skladovat po dvou, třech párech v jedné, trošku větší krabici. Lepicí páskou do krabice také přilepte náhradní podpatky, aby byly po ruce, když přijde čas na jejich náhradu. Praktický tip: Nechejte uvnitř sáček s granulemi pohlcujícími vlhkost.

Naštěstí výrobci, proto aby nám usnadnili skladování, přesně upravují velikost krabice dle prostoru, který zabírají boty v ní. Díky tomu si nenosíme domů velké balení vyplněné ze 2/3 papírem a z 1/3 botami.

Kam s letní nebo zimní obuví?

Na rozdíl od zimních bot zabírají letní boty málo místa a nevyžaduje žádnou speciální přípravu. Sandály, pantofle, espadrilky nebo balerínky jsou typy bot, které můžeme na období podzim/zima uložit na méně přístupných místech. K jejich skladování se bude skvěle hodit velký koš nebo plastová nádoba s výškou podobnou k délce boty. Proč? Stačí vynaložit trochu času a uvnitř koše připravit „přehrádky“ z ruliček vystřižených a slepených z tvrdšího papíru. V takových svisle vložených tubách se nám úspěšně podaří na jedno místo umístit několik párů.

Čtěte také:  ​Sestavili jsme žebříček šesti tipů, jak vyčistit žaluzie od prachu a špíny

V jakém stavu body ukládáte?

Před uložením je samozřejmostí, že boty budou čisté. Nezapomeňte je také ošetřit příslušným krémem nebo jiným vhodným přípravkem.

/Ilustrační foto: CCC/

Log in with your credentials

Forgot your details?