Inspirujte se 5 trendy bytových interiérů pro rok 2019

Rok 2019 je v plném proudu a stejně jako každý předchozí, i on s sebou přináší trendy nejen v oblékání, vaření, či svatební výzdobě, ale také ve stylu interiéru. Letos se připravte na sympatickou kombinaci udržitelnosti, minimalismu, ale i hravosti a pohodlných kousků nábytku, které vás vrátí do pocitu bezpečí z dětských let.

Udržitelnost

Udržitelnost a ochrana životního prostředí, to by měly být v současnosti klíčové elementy každé domácnosti. Stává se z nich dokonce trend. Nebojte se pokládat otázky jako „Od koho si věci kupuji a jaké jsou jeho hodnoty?“ Nebo: „Jaký typ materiálu byl použit?“ Tuto filozofii přitom nemusíte zdaleka uplatňovat jen při výběru nábytku a bytových doplňků, ale určitě se vám bude hodit i v jiných sférách spotřeby, jako je například oblečení či šperky. (Odkud že máte ty stříbrné náušnice?)

Minimalismus

Dost bylo nepořádku a zbytečných tretek. Když je váš byt tak přeplněný, že nemáte kam položit ani krabičku se snubními prsteny, něco je špatně. Neschopnost navrhnout účelný a přitom krásný interiér, to je ta největší chyba, kterou váš designér může v letošním roce udělat. A pokud se nechystáte na žádnou větší změnu vybavení, věřte, že vám bohatě postačí, když z bytu jednoduše odstraníte všechny zbytečnosti.

Biofílie

Pro bydlení roku 2019 je také charakteristická takzvaná biofílie, tedy zvýšený zájem o propojení člověka s přírodou a jejich vzájemný vztah. Přírodní, organické materiály, jako je například dřevo, kameny a také živé květiny, mají letos rozhodně zelenou.

Květinové vzory

Obdivovatelky něžných vzorů jistě zajásají, protože v tomto roce mají prostor se realizovat. Květiny na záclonách, povlečení, koberci, a dokonce i na stěnách v podobě tapet jsou tím, co by ve vašem bytě letos nemělo chybět.

Postel s nebesy

V nejistých časech se lidé rádi uchylují na místa, která působí klidně a přívětivě a dodávají jim pocit bezpečí. Postel s nebesy vám přesně tohle poskytne, a tak se možná stane nejoblíbenější součástí bytu. Samozřejmě ještě spolu s vaší šperkovnicí a milovanými zlatými náušnicemi.

0 Comments

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?