I okolí bytu rozhoduje o ceně. Městský mobiliář zvyšuje kvalitu bydlení

Novým trendem při výběru bytu je i posuzování okolí, ve kterém se bude nový obyvatel pohybovat. Většině lidí záleží na tom, co je obklopuje, jaká je kvalita služeb, vyžití pro děti. Například kvalita laviček a odpočinkových míst či dětských hřišť může vysoce zvyšovat kvalitu rodinného života v okolí bydlení.

Nejde jen o prostor, kterým procházíte cestou do práce či na nákupy. Veřejný prostor plní především funkci estetickou, ale díky městskému mobiliáři se stává městský prostor prostředím, kde je možné v pohodě trávit volný čas.

Lavičky, stojany na kola i solární nabíjecí panely

Vybavení veřejného prostoru se dostává na mnohem vyšší úroveň, než tomu bylo v minulosti. Užitné vybavení je navrhováno designéry s důrazem na estetiku i funkčnost. A co vše může městský mobiliář zahrnovat? Jedná se o lavičky, stojany na kola, zastávky, ale nově to mohou být třeba i solární nabíjecí panely, kde si lidé budou moci nabít třeba telefon. Městský mobiliář slouží tedy především dospělým, co ale jejich ratolesti?

Dětská hřiště zvyšují kvalitu života s dětmi ve městě

Dětských hřišť je ve městech spoustu, úroveň se ale hodně liší. Některá starší dětská hřiště jsou už v dezolátním stavu a pro děti mnohdy nejsou bezpečná. Jak si tedy vybrat vhodné hřiště, aby vaše děti byly spokojené a zároveň jste se nemuseli strachovat o jejich bezpečí?

Vždy se podívejte, v jaké stavu je vybavení dětského hřiště – prolézačka, skluzavka, kolotoč či lezecká stěna. V nových dětských hřištích jsou prvky, které vám i vašim dětem poskytnou bezpečí a radost ze hry.

Napsat komentář