Hygienický vstup do domu? Automatické otevírání dveří je vítězem

Vstup do domu musí splňovat stále vyšší nároky. Důraz je kladen především na bezpečnost, ale v dnešní době více než kdy jindy také na hygienické otevírání. Z těchto důvodů jsou dnes používané klasické zámky s klíči a kliky pasé, stále více domů volí bezdotykové řešení, tedy automatické otevírání dveří. Automatické dveře a čipové systémy jsou moderním a bezpečným řešením pro každý bytový dům.

Dejte sbohem bakteriím – bezdotykové otevírání je komfortní a hygienické

Představte si běžnou situaci, kdy přicházíte před váš bytový dům. Abyste mohli do domu vstoupit, musíte přiložit čip na tablo a dveře tahem otevřít. Je to snadné v případě, že nejste na invalidním vozíku, nenesete nákup, nemáte kočárek s dítětem. Automatické posuvné dveře vás všech těchto problémů zbaví. Nemusíte čip ani přikládat, systém dveří jej registruje, aniž byste ho museli kamkoliv přikládat. Stačí, že jej máte u sebe, ať v kapse, nebo v tašce. Jakmile se ke dveřím přiblížíte, automaticky se před vám otevřou a stejně tak i po vašem průchodu uzavřou, aby nikdo další bez oprávněného čipu nemohl vstoupit. „Kromě nesrovnatelně vyššího komfortu a stejné úrovně zabezpečení, jako u přikládání čipů a ručním otevírání dveří, je dalším bonusem hygiena. Právě kliky a madla patří mezi místa s největším počtem bakterií. V případě automatických posuvných dveří i toto riziko odpadá,“ upozorňuje na další přednost Petr Bartoš ze společnosti ASSA ABLOY Entrance Systems, spol. s r.o., divize, která se zabývá dodávkou automatizovaných dveřních systémů.

Spojte čipový systém s automatickým otevíráním dveří

Výraznou změnu do oblasti vstupů do domů přinesly čipové systémy. Díky nim je eliminován pohyb neznámých osob po domě a uživatelům bytů není třeba neustále připomínat, aby zamykali vstupní dveře domu. Čipový systém ve vstupních dveřích bytového domu nabízí další možnosti propojení. Nyní plní pouze funkci ověřeného odemčení dveří. Komfortním řešením je spojit čipový systém s automatickým posuvným otevíráním dveří.

Čtěte také:  Jaké osvětlení použít na schodištích a chodbách vašeho domu?

Automatické otevírání dveří je osvědčený systém, běžně známý u komerčních objektů a obchodů.  U bytových domů se postupně více rozšiřuje díky svým komfortním, bezpečnostním a úsporným vlastnostem. Nabízí bezkonkurenční komfort vstupu, a díky propojení s čipovým systémem zachovává bezpečnost objektu. Další velkou výhodou je nastavitelná doba zavírání, nedochází tak k nadbytečnému větrání. Je dokázáno, že v domech s automatickými dveřmi výrazně snížili náklady na vytápění.

Instalace automatických posuvných dveří se v posledních letech posouvá z komerčních a sociálních budov i k bytovým domům.  Instalace nabízí řadu řešení a automatické posuvné dveře je možné instalovat do naprosté většiny bytových domů. Ve spojení s čipovými systémy tak získáte nejen komplexní ochranu majetku, pocit bezpečí, úspory na vytápění ale i vysoký komfort, který zvyšuje hodnotu bydlení.

Kontakty:

ASSA ABLOY Entrance Systems, spol. s r.o., divize, která se zabývá dodávkou automatizovaných dveřních systémů

web: www.assaabloyentrance.cz

tel.: 286 001 576

obchodní zástupce:

petr.bartos@assaabloy.com, tel. 602 338 285

obchodní oddělení:

adam.dostal@assaabloy.com, tel. 602 282 792

servis, všeobecné dotazy: info.cz.aaes@assaabloy.com

0 Comments

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?