Funkčnost pro odkládací a konferenční stolky nestačí. Dejte jim styl

Kam s knížkou nebo hrnkem kávy? Na odkládací a konferenční stolky se u nás při zařizování bytu stále ještě zapomíná. V ideálním případě by však vedle každé sedací plochy měla být i plocha odkládací. Ani v malém bytě se jich nemusíte zříkat. A rozhodně to nebude o žádném kompromisu.

Výška konferenčních a odkládacích stolků má svá pravidla

„Odkládací stolek umisťujeme nejčastěji vedle pohovky či křesla. V takovém případě by měla výška stolku být stejná nebo jen o kousek nižší než opěradlo. U křesel a pohovek bez opěradla si zkuste představit, kde by asi opěradlo bylo a volte výšku stolku podle toho,” radí Eva Dvořáková.

Vyzkoušejte kontrast

Aktuálním trendem jsou nejrůznější geometrické tvary, hexagony a další mnohoúhelníky. Pokud máte všechny kusy nábytku v pokoji hranaté, může oválný nebo kulatý odkládací stolek příjemně oživit jednotvárnou geometrii interiéru.

Také konferenční a odkládací stolky mají své trendy

Nejdůležitější samozřejmě je, aby se odkládací stolek hodil ke stávajícímu nábytku v obývacím pokoji. Pak teprve hleďte na trendy. Oblíbená je momentálně kombinace robustnější desky z materiálů, jako je mramor. U něj vsaďte na trendy zelený či hnědý. Vedle nesáhnete ani koupí stolku s deskou z betonu nebo dřeva s kresbou suků a letokruhů a subtilnějšího kovového podnoží. Kov může být černý, stříbrný, ale i zabarvený do zlata nebo do měděna. Zajímavě vypadá také deska z korku.

Nemáte dostatek místa?

Jak je odkládací stolek důležitý, si totiž uvědomíte nejlépe až ve chvíli, kdy žádný nemáte a potřebujete si někam odložit knížku nebo hrnek s čajem. Tipem creative hunterky Bonami.cz Evy Dvořákové jsou multifunkční odkládací stolky. „Některé můžete využít zároveň jako extra stoličku, jiné kombinují odkládací plochu s úložným prostorem – ať už je to zásuvka, policový díl nebo třeba stojan na časopisy. Stolek může být i skládací, ten můžete jednoduše složit pod pohovku nebo ke stěně,“ radí.

Log in with your credentials

Forgot your details?