Dejte balkónovému nábytku a doplňkům nový styl

Vlastní kousek zeleně, vůni květů a příjemné prostředí pro posezení si můžeme dopřát i na balkóně. Základem je správný výběr nábytku a doplňků. Nemusíte ani kupovat nový – naopak. Bez velké práce dokážete i starší kousky za pár korun upravit tak, aby i balkón reprezentoval váš styl bydlení.

Kovový balkónový nábytek můžete vhodně kombinovat s dřevěnými prvky

Na balkóně se většinou potýkáme s nedostatkem místa. Dobrou službu nám prokáže kovový nábytek. Stačí koupit subtilnější židle a malý balkónový stolek. Pohodlné sezení na kovové konstrukci zajistí měkké podsedáky. Na balkóně se neobejdete bez stojanů na květiny. Opět můžete zvolit kovové, ale nemusíte se obávat ani dřevěných. Při správném ošetřování oba materiály bez problémů zvládnout i exponovaná balkónová stanoviště. Ochranu povrchů můžete spojit i s úpravou vzhledu tak, aby kompletní vybavení balkónu mělo požadovaný styl.

Jakou barvu pro balkónový nábytek?

Balakry Terasa Po Image Vyska 1592401926
Foto: Balakryl

Světlejší barvy, jako bílá, světlá šedá nebo zelená, působí nejen svěže a útulně, ale také pomohou vaši terasu nebo balkon opticky zvětšit a v případě zastřešených balkonů i prosvětlit.

K modernímu a stylovému balkónu postačí jen pár jednoduchých doplňků v jemných tónech. Zkuste sladit nábytek s dekami, polštářky a květináči ve stejných odstínech.

Nábytku i doplňkům dodá jedinečný styl lazurování

Současným trendem, který k nám dorazil ze Skandinávie, je natírat dřevěné prvky v exteriéru (i interiéru) bílými a šedými lazurami. Tenkovrstvými bílými lazurami dodáte moderní a přitom přírodní vzhled nábytku i truhlíkům nebo třeba vnitřním palubkám. „Podle průzkumu IBRS 2020 je skandinávský styl bydlení vůbec nejoblíbenější, takže se jako trend odráží i ve volbě odstínů dřeva a lazurování. Lazury zachovávají strukturu dřeva a zvýrazňují letokruhy. Bílý odstín lazury navíc patří např. v síti Dům barev mezi nejžádanější odstíny,“ informuje Lenka Švecová, brand manažerka značky Balakryl.

Čtěte také:  Jak se zbavit blech v bytě? Pozor, jejich hlavní sezóna právě začíná!

Jak na zašedlé dřevo?

Každé dřevo si zaslouží druhou šanci. Zašedlé dřevěné plochy doporučujeme vyčistit účinným a rychlým přípravkem na čištění dřeva. Čistič dřevo projasní, navrací mu přirozenou barvu a vzhled.

Jaké květiny na balkón?

Bez okrasných rostlin by se žádná terasa ani balkon neobešly. Prostor nejen zútulní, ale zároveň ho ochlazují a mohou složit i jako ochrana před zvědavými pohledy okolí. Pěstovat můžete bylinky do kuchyně nebo i takové, které odradí obtížný hmyz. Nemáte-li dostatek času a chuť věnovat rostlinám průběžnou péči, zvolte sukulenty a další rostliny, které jsou typické pomalým růstem, odolností vůči vysoký teplotám a nedostatku vláhy.

Starý dřevěný truhlík nebo stolek na květiny snadno zrenovujete

Roky na slunci a dešti se na dřevěném truhlíku neblaze podepsaly. Buď můžete pomocí brusky zbrousit povrch až na zdravé dřevo, nebo použít speciální čistič na zašedlé dřevo. Naneste ho štětcem, nechte 15 minut působit, pak vydrhněte kartáčem ve směru vláken, následně opláchněte vodou a nechte povrch vyschnout.

Kovový balkónový nábytek a doplňky budou zase jako nové

Základem je broušením od nesoudržných vrstev původního nátěru. Málo poškozený povrch nemusíte brousit až na podklad a stačí ho přetřít krycí barvou.

Pokud jste narazili na zkorodovaná místa, doporučujeme rez drátěným kartáčem mechanicky odstranit a jako základ použít antikorozní nátěr.

Po obroušení povrch očistěte. Renovujete-li současně dřevěné i kovové povrchy, je efektivní použít všestrannou krycí barvu, kterou lze použít na dřevo, kov, ale třeba i beton, keramiku, sklo či plast. Barvy UNI můžete použít na nové i renovační nátěry a snadno s nimi „zamaskovat“ všechny nedokonalosti. Aby barva výborně kryla, naneste ji ve 2 vrstvách v rozestupu 4 hodin.

0 Comments

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?