Co jsou starožitnosti a kde je koupit za výhodnou cenu?

V oděvním průmyslu návrháři velmi často říkají, že se určité trendy, barvy i střihy vracejí v pravidelných časových cyklech. Tím pádem je celkem normální, že se do módy dostanou i takové kusy oblečení, které se běžně nosily před 20 až 30 lety. Obdobná situace panuje na trhu se starožitnostmi. Předměty historické hodnoty bychom chtěli mít doma asi všichni. Jenomže k prodeji jich je určeno jen relativně malé množství, a navíc jsou starožitnosti velmi ovlivněny myšlením společnosti.

Co si představíte pod pojmem starožitnosti?

Zkuste se na chvíli zamyslet nad pojmem starožitnosti. Určitě si pod ním představíte něco hodně starého s vysokou hodnotou, na čemž se dá relativně snadno zbohatnout. Jenomže v 21. století už za starožitnosti nejsou považovány pouze křesla nebo skříně z období baroka či klasicismu, ale velmi často to jsou také drobnosti nebo nábytek z minulého století. Nákup starožitností má navíc jasně daná pravidla, která mohou nezkušeného kupce nemile překvapit. Pokud chcete na starých věcech opravdu vydělat, měli byste dokázat jejich původ a historickou hodnotu.

Co je tedy starožitnost?

Asi nejlepší odpověď nalezneme u nejpovolanějších osob, kterými jsou starožitníci, popřípadě majitelé renomovaných antiků. Podle nich je starožitnost předmět historické či umělecké hodnoty, který by měl navíc ideálně pocházet z období před 2. světovou válkou. Je pravda, že na našem území se po roce 1948 mnoho umělecky hodnotného nábytku nevyrábělo. V západních zemích je to samozřejmě diametrálně odlišné, ale i přesto byste se měli poohlédnout zejména po věcech pocházejících z 19. a první poloviny 20. století.

Máte zájem o starožitný nábytek?

Mezi starožitnosti se mohou řadit nejenom drobnosti denní potřeby, ale také obyčejný nábytek, který vznikal poctivou řemeslnou prací. V nabídce specializovaného Antiku Jonáš nacházejícího se uprostřed Prahy naleznete nádherné kusy nábytku z období neobaroka nebo neorenesance. Nad precizností vyrytých obloučků nebo detailností kovových prvků zůstává dodnes rozum stát. Starožitný nábytek je vyroben z masivního dubového dřeva, díky čemuž se pyšní dlouhou životností. Tedy pokud mu dopřejete alespoň základní péči.

Čtěte také:  Nové dekory dveří DOORNITE (dříve MASONITE) na veletrhu FOR ARCH

Do sortimentu starožitného nábytku se řadí hlavně skříně, komody a stoly, k nimž nově přibyla křesla a další drobnosti. Typicky se jedná o stará zrcadla, rustikální věšáky nebo nádherné obrazy od holandských mistrů. Všechny kusy nábytku mají samozřejmě doložitelný původ, neboť pochází od prověřených prodejců z Francie, Belgie a Holandska.

Jak starožitnosti nakoupit?

Máte-li zájem o některou ze starožitností, není nic jednoduššího než se obrátit na specializovaný antik. Na internetových stránkách si jednoduše vyberete vysněný předmět a z pohodlí svého domova si jej objednáte. I když jsou antiky jako takové v současné době zavřené, prodejna uprostřed Prahy stále funguje jako výdejní okénko, takže si zde můžete starožitnost jednoduše vyzvednout. V opačném případě samozřejmě můžete žádat dopravu až k vám domů.

Nákup starožitností nebyl nikdy tak snadný, jako je tomu dnes. Obraťte se na renomovaný antik a jednoduše si vyberte takový nábytek, obraz nebo jinou drobnost, která se hodí do vaší domácnosti.

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner