Barevné dřezové baterie oživí každý interiér kuchyně

Popusťte uzdu svojí fantazii! Originalitě se v případě vymýšlení interiéru meze nekladou, a to ani v případě takových detailů, jako jsou kuchyňské baterie, u kterých dnes už nejste vázáni pouze na chromové provedení, ale na výběr máte hned z několika barevných variant. Dejte dřezové baterii kromě praktického využití také možnost posloužit jako doplněk, jenž bude třešničkou na dortu ve vaší dokonale zařízené kuchyni.

Zapomeňte na chrom a trochu se odvažte!

Chromové provedení je už po několik let stále nejoblíbenější variantou pro všechny baterie, protože je činí snadno kombinovatelné a univerzální. Avšak jedná se o klasiku, kterou najdete skoro v každé domácnosti. Chrom jednoduše neurazí, ale ani nenadchne. Přitom dnešní trh nabízí spoustu zajímavých barevných kombinací, jež pozvednou vaši kuchyň na novou úroveň a upoutají pozornost všech, co kolem vašeho dřezu projdou. Navíc tím svému interiéru dodáte jeho vlastní osobitost. Vytvoříte si tak v kuchyni příjemné prostředí, do kterého se budete vždycky rádi vracet a bude se vám v něm i lépe pracovat.

2
Foto: Sanitino

Přepychová černá šlape chromu na paty

Tmavé odstíny se stejně jako chromové provedení také počítají mezi neutrální barvy a lze je snadno sladit se zbytkem interiéru. Ale na rozdíl od ostatních barev má černá barva schopnost dodávat místnostem útulnost. Dřezová baterie ve spojení s dalšími kuchyňskými prvky ve stejné barvě vytvoří dojem promyšleného celku, který bude působit luxusně. K dosažení celistvosti stačí, abyste si pořídili pár dalších černých doplňků.

Barvy dokážou vykouzlit eleganci

Dnes najdete nejrůznější barevné kombinace dřezových baterií a často se kombinují právě s oblíbeným chromovým provedením, což vám dává příležitost barvy do prostoru snáze zakomponovat. Dřezové baterie najdete jak v matných, tak i v lesklých variantách. Matná povrchová úprava působí elegantně a lesk zase zdůrazní a podtrhne barvy. Na výběr máte z méně výrazných, ale stále nevšedních barev, jako je tartufo, šedá, stříbrošedá, zlatá, champagne, bronz, béžová, jasmínová, grafitová, aluminium či pískový melír. Tyto jemné barvy jsou symbolem půvabu, jednoduše je sladíte, ale stále jsou oproti chromu originální variantou.

Čtěte také:  Vhodné venkovní stínění a jeho výhody. Víme, proč je použít

V barvách duhy? A proč ne!

Pro odvážlivce a milovníky barev jsou zde i dřezové baterie ve veselých výrazných barvách. Zelená, žlutá, červená nebo mátová – všechny vypadají skvěle! A nikde není dáno ani psáno, že kuchyň nemůže být barevná. Mimo to barevnou kuchyňskou baterii jistě ocení i děti, které vám budou chtít okamžitě s prací v kuchyni pomoci, aby si nového pomocníka ve vaší domácnosti vyzkoušely. 

A věděli jste, že každá barva nějak působí na naše podvědomí? Například zelená obecně uklidňuje a přináší chuť k jídlu, což je pro kuchyň žádoucí. Žlutá zase dopomáhá k lepší představivosti a probouzí v nás kreativitu. Červená umí dodat sebevědomí, energii a zlepšuje náladu.

3
Foto: Sanitino

Pokud se nemůžete rozhodnout, zda byste si měli barevnou dřezovou baterii pořídit, tak skvělým kompromisem jsou kuchyňské baterie s měnitelným ramenem, které vám umožní střídat vzhled baterie, a to kdykoliv se vám zachce. Každý den ji tak můžete obléct do jiného kabátu. Na výběr máte z výrazných a zářivě barevných barev, ale v nabídce také najdete vyměnitelná ramena v šedé, černé, bílé, stříbrošedé či béžové barvě.

Sladit barevnou baterii není těžké

Lámete si hlavu s tím, jak barvy zakomponovat, aby kuchyň nepůsobila nevkusným dojmem? Velké plochy můžete nechat v neutrální barvě. Poté si už jenom stačí vybrat jednu až dvě výrazné barvy a do těch sladit menší předměty, jako jsou například utěrky, židle, prostírání, poličky… Pokud si zvolíte zlatou dřezovou baterii, tak se k ní bude perfektně hodit letošní hit kuchyní – zlatý příbor.

4
Foto: Sanitino

Napsat komentář