7 nejlepších zajímavostí o pračkách a sušičkách

Věděli jste, že pračka dokáže vyprat i plastový sprchový závěs? Nebo že při sušení venku se do prádla dostává pořádná porce alergenů? Pojďte se s námi podívat na zajímavosti ze světa praček a sušiček.

1. Sušička prádlo změkčí a zjemní

Kdo už se někdy utíral ručníkem ze sušičky, nechce jinak. Z venkovního sušení jsou ručníky tvrdé jako beton, zatímco sušička se postará o to, aby bylo prádlo jemné a nadýchané. Dokáže se totiž zastavit v tom bodě, kdy je vlhkost prádla optimální a prádlo není přesušené.

2. Pračka vypere plastový závěs i LEGO

V pračce se dají ošetřovat mnohé věci denní potřeby. Můžete si v ní vyprat sportovní chrániče na kolena, kecky nebo třeba sprchový plastový závěs. Rodiče ocení možnost uzavřít kostičky lega v pracích sáčcích a přidat je k prádlu na jemné praní. Vše je vždy nutné prát na nízké teploty a v dobře uzavíratelném pracím sáčku nebo v povlaku od polštáře.

3. Alergici sušičku ocení

Kromě toho, že je prádlo ze sušičky měkké, je i vhodné pro alergiky. Jeden litr venkovního vzduchu totiž obsahuje několik stovek miliónů částic usazujících se při sušení do prádla. Tyto látky se do sušičky přes filtr nedostanou. Srovnání sušiček prádla podle oblíbenosti vám pomůže vybrat ten správný typ.

4. Kombinovaná pračka se sušičkou má vyšší spotřebu vody

Kdo má malý byt, ocení kombinovanou pračku se sušičkou. Mít jeden spotřebič namísto dvou má velkou výhodu v podobě úspory prostoru v místnosti, ale musíte počítat s tím, že se vám o něco zvýší spotřeba vody. Kombinované spotřebiče po vyprání do bubnu pračky napouštějí studenou vodu, aby zchládl a aby se mohla kondenzovat pára.

5. Vrchem plněná pračka řeší malý prostor v koupelně

Když si projdete nejlepší pračky v recenzi, naleznete mezi nimi jak ty s předním plněním, tak i pračky s horním plněním. Druhý typ je výhodný zejména pro malé byty, kde je potřeba ušetřit místo před pračkou.

Čtěte také:  Pojištění domácnosti – co ovlivní výši jeho plnění a celkovou kompenzaci? Nenechte se připravit o peníze

6. Senzory sušičky vypnou spotřebič v pravou dobu

Sušičky vybavené digitálním ovládáním mají v sobě zabudované senzory. Ty hlídají teplotu sušicího procesu a vlhkost tak, aby dokázaly ukončit činnost sušení ve chvíli, kdy je prádlo již suché podle zvoleného programu. Tkanina se tak nepřesuší a je nachystána k žehlení nebo k uložení do skříně, přesně podle předem zvolených parametrů.

7. Sušení za pár peněz

Sušička prádla celou pračku dokáže vysušit bez námahy a za každého počasí. Prádlo nechá krásně nadýchané a bez alergenů. Celý tento sušicí proces vyjde okolo 15 korun, což je velká paráda. Prádlo ze sušičky je krásně hebké a voňavé, bez ohledu na roční období nebo venkovní počasí.

Pračky a sušičky významně šetří náš čas. Během tří hodin je tak prádlo opět připravené k nošení nebo k uložení do skříně.

0 Comments

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?