Odpověď na: přechod z družstva do SVJ

Úvod Fóra Všechny kategorie Správa domu přechod z družstva do SVJ Odpověď na: přechod z družstva do SVJ

#31091
Ladislav Laker
Host

Jarku, v bytovém domě ve vlastnictví družstva nemůže vzniknout SVJ. Napřed by muselo dojít k rozdělení domu na jednotky. To je v pravomoci vlastníka domu – družstva.

Skutečnost že jste splatil “anuitu” je sama o sobě bezvýznamná. Rozhodující je zda družstvo má vůli (či dokonce povinnost) převádět části svého majetku na jiné osoby. O tom jste nenapsal nic.