Úvod › Fóra › Všechny kategorie › Správa domu › přechod z družstva do SVJ › Odpověď na: přechod z družstva do SVJ
19/05/2023 v 12:04
#31091
Host
Jarku, v bytovém domě ve vlastnictví družstva nemůže vzniknout SVJ. Napřed by muselo dojít k rozdělení domu na jednotky. To je v pravomoci vlastníka domu – družstva.
Skutečnost že jste splatil “anuitu” je sama o sobě bezvýznamná. Rozhodující je zda družstvo má vůli (či dokonce povinnost) převádět části svého majetku na jiné osoby. O tom jste nenapsal nic.