Odpověď na: přechod z družstva do SVJ

Úvod Fóra Všechny kategorie Správa domu přechod z družstva do SVJ Odpověď na: přechod z družstva do SVJ

#31090
PavelPavel
Účastník

Jarku,

dům, včetně všech bytů, patří družstvu. Pouze družstvo může schválit Prohlášení vlastníka, podat ho na KN a potom by případně mohlo vzniknout SVJ.

Něco si zjistěte o fungování SVJ. Je to mimořádně nezvládnutá právní forma ve které je komplikované provádět větší opravy či rekonstrukce, kde je prakticky nemožné se vypořádat s problematickými osobami.

Zavkladováním na KN se také zároveň zvyšuje daň z nemovitých věcí.

Nejhorší co může nastat je, že bude několik lidí vlastníky bytu a zbytek bude stále ve družstvu.

Hezký den!