Odpověď na: Třetí dodatek o prodloužení smlouvy o jeden rok

Úvod Fóra Všechny kategorie Byt Třetí dodatek o prodloužení smlouvy o jeden rok Odpověď na: Třetí dodatek o prodloužení smlouvy o jeden rok

#30842
Ladislav Laker
Host

Jakube, píšete zde jakéi nepravdivé fantazie.

1. Není pravda, že “Podle zákona má právo pdloužit stávající smlouvu dvakrát, poté musí podle zákona poskytnou sml. na dobu neurčitou.” Vyfantazíroval jste si něco, a je to nesmysl.

2. Je-li smlouva na dobu určitou prodloužena dodatkem, jde stále o smlouvu na dobu určitou. Náajem skončí automaticky ve sjednaný den, aniž by pronajímatel měl povinnost dávat nějakou “výpověď”.

3. Stejnou fantazií je i Vaše tvrzení, že smlouva údajně “porušuje právní předpisy”.

4. Nrozumíte dokonce ani tomu, že smlouva na dobu určitou se neprodlužuje automaticky. Neprodlužuje se vůbec! Podle § 2285 platí: Pokračuje-li nájemce v užívání bytu po dobu alespoň tří měsíců po dni, kdy měl nájem bytu skončit, a pronajímatel nevyzve v této době nájemce, aby byt opustil, platí, že je nájem znovu ujednán na tutéž dobu, na jakou byl ujednán dříve, nejvýše ale na dobu dvou let.