Zapis ze schuze.

Zvolená otázka obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel MilanMkujbc Milan Mkujbc a poslední změna proběhla před 2 m, 2 t.

 • Tvůrce
  Téma
 • #9489 Odpovědět

  Navratil

  Dobry den,jsem majitelem bytu a mam dotaz zda mam pri moji neucasti na schuzi mam narok na obdrzeni zapisu z teto schuze.Bylo mi receno ze nikoliv.Diky za odpoved

 • Autor
  Odpovědi
 • #9491
  Jarmila Jarmila 
  Uživatel

  Mám tentýž problém, 3x urgováno bez odezvy po měsíci

  Odpovědět
 • #9496
   Malý

  1. Zákon č. 89/2012 Sb., § 1179 vlastníku jednotky přiznává právo (citát) nahlížet do smluv uzavřených ve věcech správy, jakož i do účetních knih a dokladů.

  Zápis ze schůze výboru není charakteru smlouvy uzavřené ve věci správy ani účetní knihou nebo dokladem.

   

  2. Prostudujte stanovy, zda v nich nemáte právo nahlížet do zápisů z jednání orgánů.

   

  3. Protože je schůze shromáždění nejvyšším orgánem společenství, jsem názoru, že každý člen má přirozené právo shlédnout zápis ze schůze.

   

  Odpovědět
 • #9498
   Nováková

  Domnívám se, že odpověď musíte dnes hledat ve stanovách SVJ. Tam by mělo být výslovně řečeno, jakým způsobem budou dostávat vlastníci zápisy ze schůze. Pokud jste toto při změně stanov neřešili – máte nejspíš smůlu. Ale vzato selským rozumem, pak zápis ze schůze není žádná tajná listina a není důvod, aby jej nedostali ani ti vlastníci, kteří nebyli přítomni (ať již omluveni či že na schůze kašlou- což je velice častý případ).

   

  Odpovědět
 • #9499
  Jarmila Jarmila 
  Uživatel

  Tak to není jen zápis, ale je tam i usneseni  a bylo přijato, nebylo přijato,  i když kdy nebylo, když přítomnost je samá plná moc, té je víc než přítomných, takže statutár je v pohodě a hospodaří s penězma vlastníků

  Odpovědět
 • #9685
  MilanMkujbc Milan Mkujbc

  V našem SVJ nečiníme žádné tajnosti, takže jak zápisy ze schůzí výboru, tak i schůzí shromáždění vlastníků vyvěšujeme na nástěnkách ve vchodech. Zápisy ze schůze shromáždění vlastníků coby nejvyššího orgánu v SVJ také rozesíláme e-mailem (máme-li k dispozici e-mailovou adresu vlastníka bytu). Pokud si některý vlastník vyžádá e-mailem i zápis ze schůze výboru, vždy jej obdrží. Rozesílané zápisy jsou ve tvaru PDF, obsahují i vlastnoruční podpis předsedy výboru SVJ.

  Odpovědět
Reakce na: Zapis ze schuze.

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Informace o vás:
Zrušit

Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?