termín pro vrácení kauce

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Malý a poslední změna proběhla před 1 rokem a 9 měsíci.
 • Vytvořil
  Téma
 • #18725 Odpovědět
  johana
  Host

  Dobrý den,

  našli jsme byt na pronájem, ve smlouvě je napsáno, že kauce nám bude vrácena po ročním vyúčtování. Kdybychom se například odstěhovali na začátku léta, na vrácení kauce bychom podle smlouvy čekali do dubna/května následujícího roku. Je to běžné? Máte s vrácením kauce někdo zkušenosti?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Odpovědi
  • #19629
    Majka
   Host

   Také jsme bydleli v nájmu, kauci jsme dostávali zpět cca po měsíci. Tohle je fakt moc dlouho.

   Odpovědět
  • #19804
    Malý
   Host

   Kauce (jistota) slouží k zajištění možné pohledávky pronajimatele za nájemcem. Můžete ji použít typicky na úhradu dlužného nájemného, jakož i na úhradu nedoplatku z vyúčtování služeb. Pak také třeba na úhradu škod na pronajaté věci, pokud je nájemce sám neodstranil.

   Právě užití jistoty k zajištění nedoplatku ze služeb je možno realizovat až po vyúčtování služeb včetně doby k reklamaci (reklamovat nemusí jen pronajimatel, ale kdokoliv z ostatních vlastníků jednotek). Na vyúčtování služeb jsou 4 měsíce po ukončení zúčtovacího období (leden-prosinec) a další 4 měsíce na reklamace a splatnost. Suma sumárum Váš pronajimatel to bude vědět třeba až koncem srpna.  Pak může jistotu (kauci) s Vámi vypořádat.

   Ale můžete se s ním na vrácení kauce dohodnout odlišně.

   Odpovědět
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na: Odpověď č. 19629 v termín pro vrácení kauce

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Storno

Log in with your credentials

Forgot your details?