společná televizní anténa povinnost

 • Začal
  Téma
 • #4519 Reakce
  Aloton
  Guest

  Chtěl bych se zeptat , jestli má SVJ povinnost zřídit a udržovat v chodu společnou televizní anténu .

Zobrazujeme 4 reakce
 • Author
  Reakce
  • #7900
   MilanMkujbc Mku03375
   Guest

   Nevím, z čeho to vyplývá, ale povinností SVJ bylo zajistit příjem veřejnoprávní televize a rozhlasu ve všech bytech bez ohledu na to, zda daný uživatel bytu STA používá či nikoliv – proto se také všichni vlastníci bytů podílejí na nákladech na údržbu STA (cca 50-100 Kč ročně/1 byt). V našem SVJ to tak máme od samého vzniku (před cca 18 lety) a nikdo nikdy neprotestoval, i když ne všichni STA používají (v domě jsou rozvody kabelové televize a rozhlasu). Možná je to také tím, že na naší STA přijímáme signál i komerčních televizí vč. sportovních a dětských.

   V brzké budoucnosti necháme provést úpravu STA na příjem DVB-T2 s tím, že kdo nemá rozhlasový nebo televizní přijímač schopný zpracovávat tento signál, pořídí si (z vlastních prostředků) set top box.

   Reakce
  • #7923
   Pavel Pavel
   Participant

   Alotone,

   povinnost vyplývá z § 104/16 zákona č. 127/2005 Sb.

   Hezký den!

   Reakce
   • #8834
     Malý
    Guest

    Umožnit neznamená totéž, co zajistit!

    (15) Vlastník domu, bytu nebo nebytového prostoru je povinen umožnit uživateli tohoto domu, bytu nebo nebytového prostoru

    [Externí odkaz] pro zobrazení se prosím přihlašte za podmínky, že v místě příjmu je signál přiměřené kvality,
     

     

    Reakce
  • #21420
    Michal Čermák
   Guest

   Pokud dosud nemáte společnou televizní anténu, měli by jste si to na shromáždění schválit, chcete-li jí. Například náš dům je o dvou vchodech, kdy jeden vchod má společnou televizní anténu a druhý ne (z rozhodnutí shromáždění). Tam kde je společná anténa, ta je pak udržována společenstvím jako věc společná – tzn. např. automaticky připraví signál na příjem DVB-T2

   Reakce
  • #21782
    Jan ULMON
   Guest

   Jsem předsedou BD, jakou mám povinnost a podle jakého zákona, spravovat a udržovat STA, když všichni členové mají buď satelity nebo kabelové rozvody. Je to povinnost mít STA nebo ne?

   Reakce
  • #22108
    Milan
   Guest

   To je na rozhodnutí majitele domu. Pokud má např. bytovku o 4 bytech, nikde není napsané, že MUSÍ zbudovat příjem TV nebo rozhlasu.NEMUSÍ. Pokud chcete přijímat tv nebo rozhlas, je to vaše volba a zřízení satelitu případně jiného přijímače si pořídíte jen na své náklady. Když Vám dovolí přišrubovat satelit na fasádu, je to jeho dobrá vůle,nikoli povinnost. To co tady trepete za nesmysly, je zavádějící.Jestli je to byt nebo ubytovna, je to na finanční náklady nájemce. Nikoli majitele domů či bytů. V ubytovnách taky nejsou povině zřízeny příjmy na tv. To platí i u pronájmu.

   Reakce
Zobrazujeme 4 reakce
V reakci na: společná televizní anténa povinnost

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Informace o vás:
Cancel

Log in with your credentials

Forgot your details?