přeprodání zakázky

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  Florian a poslední změna proběhla před 3 měsíci, 1 týdnem.

 • Vytvořil
  Téma
 • #10361 odpověď

  Lopen

  Dobrý den, rád bych znal Vás názor. Uzavřeli jsme smlouvu na rekonstrukci výtahu. Vybírali jsme z velkých a známých firem. Nyní rekonstrukce začala a místo vybrané firmy přišli dva dělňasové z nějaké firmičky. Kvalitu práce zatím posoudit neumíme, protože teprve budou začínat, ale je problém jejich chování, když se na něco zeptáme a podobně. Známou firmu jsme chtěli také proto, že jsme očekávali nějakou úroveň spolupráce.  Vím, že je to běžná praxe přeprodávání zakázek, ale setkali jste se s tím také někdo a řešili jste to nějak?

 • Autor
  Odpovědi
 • #10368
   lojza

  Tak v první řadě bych kontaktoval firmu, se kterou jak píšete, máte uzavřenou smlouvu a žádal bych vysvětlení.

  odpověď
  • #10387
    Lopen

   To jsme udělali a dostali jsme odpověď, že je to zcela standardní postup. Zvažujeme, jestli bychom neměli odstoupit od smlouvy, protože o takovém postupu tam nic není.

   odpověď
 • #10389
   lojza

  Nemám právnické vzdělání ale z toho co popisujete bych to viděl tak, že pořád máte smlouvu s “velkou a známou firmou” a jí budete platit za rekonstrukci výtahu. Tato firma asi z nedostatku montážních kapacit si na vaši rekonstrukci najala nějakou “firmičku”, která pracuje v daném oboru. To že se vám nelíbí chování pracovníků dané “firmičky” je jedna věc. Ale na druhou stranu i ta “velká a známá firma” může mít několik montážních čet a pak jste taky odkázáni jestli k vám nastoupí nějaká “lepší” nebo “horší”.

  To co zde popisuji ale není v žádném případě přeprodání zakázky. V tom případě by s vámi musela firma, která tu zakázku odkoupila sepsat novou smlouvu a zakázku by jste zaplatili té nové firmě.

  odpověď
  • #10394
    Florian

   Zdravím a souhlasím s Lojzou, montážní party jsou často najímané a přístup může být hodně rozdílný.  Jak už psal Lojza, stále ale máte smlouvu s velkou firmou, takže řešení v případě problému má větší naději na úspěch než kdybyste rovnou měli tu malou firmičku, po které se může lehce slehnout zem. Neřešte jednání, hlídejte si kvalitu. Máte vlastní stavební dozor?

   odpověď
Odpověď na: přeprodání zakázky

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Storno

Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?