předávací protokol a servisní smlouva na výtah

Úvod Fóra Všechny kategorie Technologie (výtahy, klimatizace, zabezpečení) předávací protokol a servisní smlouva na výtah

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel MilanMkujbcMku03375 a poslední změna proběhla před 3 roky a 11 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #6298 Odpovědět
   Muller
   Host

   Dobrý den, firma nám nechce předat předávací protokol na výtah, dokud s ní nepodepíšeme servisní smlouvu. Prý je to tak ze zákona. Je to pravda? Děkuji za rychlou radu, spěchá to.

  • #7592 Odpovědět

    

   Dobrý den, je určitě důležité se jako první podívat do podmínek Smlouvy o dílo. Pokud je tato podmínka uvedena ve Smlouvě o dílo, pak bude nutné smlouvu uzavřít. Standardně se smlouva na servis uzavírá na základě podmínky, že v případě podpisu smlouvy na servis se prodlužuje základní záruční doba o definované období. Servisní smlouva je také často požadována Stavebním úřadem při kolaudaci.

    

   Servis výtahu a záruční podmínky jsou definovány Smlouvou o dílo či pokynem výrobce. Teoreticky Vás výrobce nemůže nutit k tomu, aby jste uzavřel servisní smlouvu, protože ta nemá se záručními podmínkami nic společného, ale znovu připomínám, pokud to není definováno Smlouvou o dílo. Pokud by jste uzavřeli servisní smlouvu po dobu záruky s jinou organizací, pak ale zvažte rizika, která to může přinést:

    

   1) určitě nebudete mít nárok na prodlouženou záruční dobu/odpovědnost za vady (pokud byla nabídnuta)
   2) v případě závady je zde vysoká pravděpodobnost, že se nevyhnete prokazování, že závada nenastala z důvodu nesprávného provádění pravidelného servisu a údržby
   3) teoreticky výrobce bez smluvního vztahu bude postupovat v souladu s OZ a to může znamenat, že na opravu nepřijede druhý den, ale např. za 14 dní.

    

   Závěrem, doporučuji alespoň po dobu záruky uzavřít smlouvu s výrobcem. Nevýhod je více než výhod, které Vám to může přinést. Po ukončení záruky a zhodnocení záručního období se pak rozhodnete jestli v servisu budete pokračovat či ne.

    

   Abych odpověděl ještě na otázku zákonnosti. Ze zákona vyplývá, že na výtahu musí být prováděny revize a že jejich četnost se řídí ČSN. Není zákonná povinnost uzavřít smlouvu s výrobcem, avšak je povinnost mít zajištěn servis. To vše, pokud jste se k závazku uzavřít servisní smlouvu nezavázali ve Smlouvě o dílo na dodávku výtahu/ů.

    

   Hezký den Tyml Rafael, KONE

    

  • #7905 Odpovědět
   MilanMkujbcMku03375
   Host

   Souhlasím s Vámi, pane Tyml, že nelze podmiňovat předání výtahu uzavřením servisní smlouvy.

   Naše SVJ měnilo výtah, zajišťovala nám to vše firma, která nám prováděla servis na výtahu původním. Po zprovoznění výtahu nového jsme uzavřeli novou servisní smlouvu s původní firmou, ale z důvodu, že jsme s ní byli spokojeni, nikoliv do smlouvy “dotlačeni”.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na: Odpověď č. 7905 v předávací protokol a servisní smlouva na výtah

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Storno
Cookie Consent with Real Cookie Banner