plná moc s hlasovacím lístkem

 • Toto téma je prázdné.
 • Vytvořil
  Téma
 • #24204 Odpovědět
  Ctibor
  Host

  Dobrý den, je možné pro shromáždění mít plné moci, u kterých bude součástí rovnou i hlasování ke dvěma jediným bodům shromáždění (rekonstrukce a převolení výboru)? Forma hlasuji pro, hlasuji proti, zdržel jsem se. Chceme tak umožnit, aby se každý mohl vyjádřit jak chce a nevystavoval se riziku, že zmocněnec bude hlasovat jinak, než by hlasoval člen SVJ. Můžeme takto postupovat?

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Odpovědi
  • #24205
   MilanMkujbc mku03375
   Host

   V našem SVJ máme ve stanovách, že člen může dát plnou moc prakticky komukoliv. Tato plná moc může být 1) jednorázová (na konkrétní schůzi či hlasování), 2) na omezenou dobu a 3) na neomezenou dobu, plnou moc lze kdykoliv odvolat. Myslím, že by nebyl problém použít plnou moc ad 1) s tím, že do ní zmocnitel uvede i způsob hlasování v určité věci, ke kterému zmocněnce zmocnil.

   Odpovědět
  • #24209
    25Malý
   Host

   Je věcí zmocnitele, co na plnou moc napíše.

   Může stanovit přesné datum, kdy plná moc platí, případně za jakých podmínek apod., dokonce si může vyhradit, jak má zmocněnec hlasovat.

   Může nechat datum nevyplněné a nechat vyplnění na vůli zmocněnce, či zmocněnce instruovat, co tam má napsat.

   A taky může plnou moc formulovat jako trvalou do odvolání. Pokud zmocnitel pro stejnou věc vydá novou plnou moc, pak ta posledně platná přestane platit.

   Pokud na schůze chodí zmocněnec s trvalou plnou mocí, je dobré se ho u prezence zeptat, zda jeho plná moc stále platí.

   Odpovědět
  • #24238
    jandakj
   Host

   Nejdou ve vašem případě dvě věci proti sobě? Plná moc je jedna samostatná věc a možnost hlasovat mimo shromáždění je vlastně per rollam, které je samo jako hlasování. Stačí tedy vhodit výzvu pro hlasování s body, o kterých se mají lidi vyjádřit a není potřeba to kombinovat plnou mocí. Prosím někoho, kdo tomu rozumí, jestli by mohl potvrdit, nebo vysvětlit, jestli uvažuju špatně. Díky.

   Odpovědět
  • #24239
   MilanMkujbc mku03375
   Host

   Domnívám se, že ty 2 věci nejdou proti sobě, protože pokud někomu dám plnou moc k hlasování a neurčím mu, k jakému způsobu hlasování ho zmocňuji, potom nevím, jak vlastně MÝM JMÉNEM hlasoval (nebo se to dozvím až je pozdě), a v tom je zakopané jádro psa (pudla).

   Vhodit výzvu s body k hlasování (kam?) není totéž jako hlasování per rollam – viz občanský zákoník.

   Odpovědět
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
Odpověď na: Odpověď č. 24239 v plná moc s hlasovacím lístkem

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Storno

Log in with your credentials

Forgot your details?