platba za odpad

 • Toto téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel pepe a poslední změna proběhla před 2 roky a 3 měsíci.
 • Vytvořil
  Téma
 • #2261 Odpovědět
  richel
  Host

  Zdravím, poradíte mi, jak je to s placením za odpad? Mám v bytě (SVJ) trvalé bydliště, ale nebydlím tam a tedy nejsem ani nahlášen v počtu osob. Musím přesto platit za odpad – kontejnery?

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Odpovědi
  • #2262
    pepe
   Host

   Platba za svoz komunálního odpadu je vázán na trvalé bydliště dotyčné osoby.

   Odpovědět
  • #2290
   Pavel Pavel
   Účastník

   Richel,

   odvoz komunálního odpadu je podle § 3 zákona č. 67/2013 Sb. službou. Rozúčtování se provádí podle § 5 téhož zákona.

   O pravidlech rozúčtování by mělo rozhodnout shromáždění podle § 1208/d NOZ. Ptejte se tedy u výboru SVJ.

   Kde máte trvalé bydliště nebo zda v bytě bydlíte není rozhodné.

   Hezký den!

   Odpovědět
  • #2294
    pepe
   Host

   Richel, vykašli se na nějaké odkazy na zákony a řekni nám kde máš trvalé bydliště, a podle toho se dá postupovat dál. Předpokládám, že velkých městech na poplatky za svoz komunálního odpadu nemá žádné shromáždění SVJ nebo BD vliv. Je to totiž úplně mimo nějakých záloh na energie apod. Tak jako smlouva mezi dodavatelem elektrické energie a plynu v rámci bytu je mezi dodavatelem a uživatelem bytu tak i ve většině případů (krajská města) je i svoz komunálního odpadu v kompetenci města a je veden na trvalé bydliště a osobu. Proto je vhodné říci kde máš to trvalé bydliště a jak je to v dané lokalitě řešeno.

   P.S. syn byl na studiích mimo trvalé bydliště, ale platby za komunální odpad jsme pořád platili včetně jeho osoby.

   Odpovědět
   • #2360
     Milan
    Host

    …předpokládáte špatně

    ..v Praze ( teda alespoň u nás P-4) je to jinak, SVJ či BD si objednává počet kontejnerů a četnost vyprazdňování a dle toho dostane CENU. A jak si to rozpočítá na nájemníky či majitele bytů je v jejich kompetenci. Takže to rozpočítáváme do měsíčních záloh, protože městu platí BD jen 2xročně.

    Odpovědět
    • #2362
      pepe
     Host

     Jak jsem říkal, je to podle města a daných zvyklostí. A jenom taková technická. SVJ nebo BD si objedná počet kontejnerů (popelnic), domluví četnost vyprazdňování, dostane cenu a tu pak rozpočítá na nájemníky. To samé u nás ve městě udělá dotyčná firma na svoz a rozpočítá to mezi počet obyvatel s trvalým pobytem v daném městě. Jak se to řeší s počtem kontejnerů netuším protože jejich počet je před barákem od nepaměti pořád stejný a mění se max.poškozené kusy a svozy si určuje dotyčná firma (3x týdně). A teď k jádru pudla. Ulice kde stojí panelák o deseti vchodech. Každý vchod je buď samostatné BD nebo SVJ. Kontejnery jsou rozmístěny tak nějak rovnoměrně po celé délce ulice + jsou mezi nimi kontejnery na papír, plast a sklo. Popeláři přijedou, vyberou všechny kontejnery v dané ulici bez ohledu na to jestli do nich vysypal odpad nájemník jednoho nebo druhého BD, SVJ (kontejnery jsou volně přístupné). Takže v případě že by mělo každé BD nebo SVJ svoji smlouvu, tak by v tom měli popeláři pěkný hokej a nevěděli by který kontejner mají vysypat a který ne.

     Odpovědět
    • #2363
     Pavel Pavel
     Účastník

     Milane,

     zákon č. 67/2013 Sb. platí na celém území ČR, takže se není čemu divit. :-))

     Hezký tropický den!

      

     Odpovědět
    • #2367
      pepe
     Host

     Pavlíku, zákon č. 67/2013 Sb. sice platí na celém území ČR ale je psán obecně jako zákon, kterým se upravují některé otázky související s poskytováním plnění spojených s užíváním bytů a nebytových prostorů v domě s byty! Já se tady s nikým nehádám, jak to mají u nich. U nás ve velkém okresním městě je to prostě na osobu s trvalým bydlištěm a složenky chodí 1x za rok přímo od poskytovatele svozu komunálního odpadu. A jen tak na okraj, když jsi tak znalý těch zákonů, můžeš mi uvést konkrétní § daného zákona kde se přímo píše o svozu komunálního odpadu? A ještě dovětek, když si teda může každé BD a SVJ určit četnost svozu, tak to tam pak do dané lokality jezdí popeláři jak hasiči třeba každý den, protože si to každý určil jinak.

     Odpovědět
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na: platba za odpad

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Storno

Log in with your credentials

Forgot your details?