Odtah digestoře

 • Vytvořil
  Téma
 • #24257 Odpovědět
  Jeronimo
  Host

  Prosím o radu. Při zapojení nové digestoře v domku po otci jsem zjistil, že odtah končí volně na půdě. Vzhledem k tomu, že dům má novou střechu i fasádu, nechci tedy někde bourat nový komín. Proto jsem odtah napojil na komín od vývodu odpadní stoupačky. Digestoří se však nyní šíří silný zápach z toho odpadu, i když má odtah zpětnou klapku. Jak toto vyřešit? Pomůže nějaký těsnící vzduchotěsná klapka, či je třeba nějak upravit potrubí? Děkuji.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Odpovědi
  • #24258
    Ladislav Laker
   Host

   Snad je problém v tom, že mechanická zpětná klapka netěsní. Existují elektricky ovládané větrací ventily do bytových jader – hledejte na netu “elektrický talířový ventil”, “talířový ventil s elektrickým ovládáním”. Cena je od 1000 Kč. Ovládání ventilu byste napojil na okruh motoru digestoře.

   Je třeba dát pozor na provedení ventilu. Některé typy netěsní; mají i v zavřeném stavu štěrbinu pro stálý minimální odtah vzduchu z bytového jádra. Vy budete potřebovat ventil s těsněním.

   Odpovědět
  • #24259
    Jeronimo
   Host

   Děkuji za odpověď. Nevím zda je nutné řešit drahou elektrickou variantu. Koukal jsem se teď po netu a našel několik mechanických záklopek s těsněním a přilnavou membránou, jež se otevírá pouze tlakem odsávaných par..

   Naskýtá se mi však otázka.. je v pořádku, že jsem odtah od digestoře napojil na vývod od stoupačky odtahu? Vývod digestoře je o cca metr níže a nechápu, proč se zápach tedy vrací dolu…

   Odpovědět
  • #26193
   Guru238 Guru238
   Účastník

   Pokud ještě nemáte vyřešeno, doporučuji inspirující čtení na odkaze

   [Externí odkaz] pro zobrazení se prosím přihlašte

   Odpovědět
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na: Odpověď č. 24258 v Odtah digestoře

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Storno

Log in with your credentials

Forgot your details?