Neexistující SVJ a společné prostory

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Blanka a poslední změna proběhla před 5 měsíci, 2 týdny.

 • Vytvořil
  Téma
 • #9999 odpověď

  Blanka

  Dobrý den, koupila jsem si byt v domě o 6bytech v osobním vlastnictví kde na Katastrálním úřadě je napsáno SVJ prokázáno ale neexistuje, kdysi spolu byly 2domy vedle sebe ale již jsou rozdělené plotem a spolu nemají nic společného, dům vedle si SVJ založil ale dům kde jsem si koupila já ne pouze se přiživil na založení vedle, fond oprav se tam vybírá na ruku bez jakéhokoliv vyúčtování, není pojištění, nedělají se revize o nic se tam nikdo nestará ani nemá zájem, vše obhajobou doteď to nikomu nevadilo a vše je tady v pořádků a nikdo si nepřeje ať do toho rýpu. Majitelka jednoho z bytu se všemi manipuluje a ti ji jdou na ruku. Její dcera která s domem nemá nic společného si chce na půdě udělat byt, nemá žádný podíl nic, může si byt postavit bez svolení všech vlastníků? Popřípadě jak se mohu bránit?Velmi děkuji za odpověď

 • Autor
  Odpovědi
 • #10001
   lojza

  Paní (slečno) Blanko, říká vám něco rčení “kupovat zajíce v pytli”? Podle toho co tady popisujete si myslím, že jste o tom v životě neslyšela. Budiž vám to poučením do budoucna!

  odpověď
  • #10002
    Blanka

   Lojzo, neznáte okolnosti koupě apod. já se ptala na odbornou radu ne rčení. Pokud neznáte jak poradit, prosím vaše rčení si čtěte před spaním.Děkuji

   odpověď
   • #10003
     lojza

    O jakých okolnostech mluvíte?? Prostě jste koupila byt aniž byste si zjistila okolnosti ohledně bytového domu jako takového!! Takže znovu opakuji, kdo chce kam…

     

    odpověď
 • #10004
  Pavel Pavel 
  Účastník

  Blanko,

  situaci Vám nezávidím.

  Asi nejjednodušší je byt prodat i s případnou ztrátou.

  Pokud nechcete/nemůžete byt prodat, tak to bude chtít advokáta.

  Zatím si zjistěte základní informace.

  Na katastru nemovitostí je Prohlášení vlastníka, kde bude uvedeno, co jsou společné části (mj. i půda) a kolik bytů v SVJ existuje.

  Je možné, že Prohlášení je pro oba domy tj. pro 6 a asi dalších 6 bytů.

  Důležité je datum vložení Prohlášení do KN. Pokud bylo Prohlášení vloženo do KN do 31.12.2013, tak SVJ vzniklo, pouze nemá orgány, nevede účetnictví, neuveřejňuje účetní závěrky atd. Za to všechno jsou tučné pokuty,  které by museli uhradit všichni vlastníci, takže do toho “šťourejte”, děláte to i pro ostatní spoluvlastníky.

  Při vkladu Prohlášení do KN do konce roku 2013 má SVJ tzv. vzorové stanovy i když o tom nikdo nic netuší.

  Půda je společnou částí domu, která patří všem. Jde udělat vestavba či nástavba, ale pouze se smlouvou o výstavbě ke které musí svolit všichni spolumajitelé. Předpokládám, že to bude za úhradu. Je to běžný postup.

  Držím palce

  Hezký den!

   

  odpověď
  • #10005
    Blanka
   • Dobry den Pavle, velmi dekuji.
   odpověď
Odpověď na: Neexistující SVJ a společné prostory

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Storno

Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?