Nájemce a co když nebude platit?

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Mark a poslední změna proběhla před 1 rokem a 5 měsíci.
 • Vytvořil
  Téma
 • #22835 Odpovědět
  LukynMoc.
  Host

  Hezký den,
  mám dotaz. Mám v bytě, který pronajímám trochu problémovější nájemníky. Již před Vánoci měli problém platit, vše však zpětně doplatili. Ona je kadeřnice a on pracuje v obchodě sportovními potřebami, takže počítám, že i nyní jsou ve finančně složitější situaci. Včera vláda schválila, že když nájemník nebude platit nájem, tak pronajímatel s tím nic po dobu 6 měsíců neudělá. Ano, vím ještě to není ofiko, ale stejně mě již teď děsí, že bych přišel o příjem z bytu, na kterém jsem naopak finančně závislý já se svoji rodinou. Budu mít případně nějaké zastání a budu moci peníze vymáhat zpětně. Fakt se toho bojím :(, že to budou chtít zneužít.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Odpovědi
  • #22843
   Pavel Pavel
   Účastník

   Lukyne,

   včera byl rozdán sněmovní tisk 815, projednáván má být 7.4.

   Co však bude schváleno netuším.

   Hezký den!

   Odpovědět
  • #22917

   O návrhu zákona o některých opatření ke zmírnění dopadu SARS CoV-2 na bytové potřeby bude jednat dne 16. 4. 2020 Senát. Dle tohoto návrhu pronajímatel během rozhodné doby (od 12. 3. 2020 do konce mimořádných opatření, nebo do 30. 9. 2020) není oprávněn ukončit nájemní vztah z důvodu prodlení nájemce se splatnými platbami nájemného za období od 12. 3. 2020 do 30. 9. 2020, či do konce mimořádných opatření, pokud bylo hrazení znemožněno v důsledků z omezení plynoucího z mimořádných opatření.

   Tuto skutečnost musí nájemce pronajímateli doložit. Pokud do 31. 5. 2021 neuhradí nájemce všechny pohledávky splatné v rozhodné době, může pronajímatel vypovědět nájemci nájemní smlouvu bez výpovědní doby.

   Jiné důvody pro ukončení nájemního vztahu nejsou dotčeny. Lze konstatovat, že pokud Vám nájemník doloží, že v důsledku opatřeních přijatých v rámci pandemie koronaviru nemá příjem, nemůže být sankcionován za pozdní úhradu nájemného od 12. 3. 2020 do 30. 9. 2020, či do konce mimořádných opatření, podle toho který den nastane dříve. Výše uvedené se vztahuje pouze na nájemné a podnájemné, zálohové platby za služby a další příspěvky na správu domu a pozemku nejsou tímto dotčeny.

   Pokud by se výše uvedenou posunutou splatností nájemného dostal do hmotné nouze pronajímatel, může ukončit nájemní vztah s nájemcem dohodou. Tuto dohodu je možné však uzavřít nejdříve po skončení nouzového stavu.

   Odpovědět
  • #23030
    Mark
   Host

   Dobrý den. nájemkyně pokoje, který jí pronajímám dále odmítá platit nájem včetně služeb (energie. plyn, stočné…) a ohrazuje se zákonem,že nemůže dostat výpověď a může to doplatit do konce roku 2020. Na druhou stranu mi už nájemkyně více než 8x za dobu 1 roku podnámu nezaplatila celý nájem včas a někdy jsem musel na zbytek peněz čekat i 4 měsíce. Dále má insolvenci a již nesplacené pohledávky z půjček. Proto mám důvodné podezření se domnívat, že mi dluh nesplatí a budu to pak po ní muset vymáhat s tím, že se to zase zkonsoliduje a já nikdy nedostanu celý dluh. Prosím, co se s tím dá dělat. Nechci jen tak přihlížet, jak mi hrozí dluh způsobený neplatičem. Děkuji za odpověď.

   Odpovědět
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na: Odpověď č. 22917 v Nájemce a co když nebude platit?

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Storno

Log in with your credentials

Forgot your details?