Kouření ve vlastním bytě

 • Toto téma obsahuje celkem 10 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Milan Vrba a poslední změna proběhla před 1 rokem a 8 měsíci.
 • Vytvořil
  Téma
 • #2583 Odpovědět
  seidlicová
  Host

  Prosím o informaci, zda lze kouřit ve vlastním bytě, popřípadě  na balkoně, či z okna. Dotazuji se z toho důvodu, že nájemníci pod námi s tím mají problém.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Odpovědi
  • #2589
    pepe
   Host

   Když pominu vnitřní prostory bytu, tak v prohlášení vlastníka by mělo být stanoveno jsou-li balkóny, lodžie a okna společným prostorem domu. Pokud ano tak SVJ (BD) může v domovním řádu a ve svých stanovách odsouhlasit zákaz kouření ve společných prostorách domu a to i přesto, že balkón nebo lodžie jsou ve výlučném užívání vlastníka přilehlého bytu.

   P.S. ve vašem případě, pokud se jedná jenom o nájemníky pod vámi, bych to řešil zakoupením velkého popelníku, protože předpokládám, že jim vadí popel a nedopalky, které padají dolů, zatímco kouř jde nahoru:-))

   Odpovědět
   • #22102
     Milan Vrba
    Host

    Ještě nikdy jsem neslyšel, že by okna balkony a lodžie nebyly součástí bytu. Co to je za nesmysl? Takže když by balkon byl součástí prohlášen veřejným prostorem, tak si může kdejaký soused kuřák, dojít ke mě na balkon zapálit?? Co to je za logiku?! Opravdu, … jak češi dokáží překrucovat zákony je obdivuhodné, ale zároveň absurdní.

    Odpovědět
  • #2598
   Martin Černý Martin Černý
   Účastník

   Dobrý den,
   pokud kouřením nezatěžujete okolní vlastníky, resp. nájemníky nad míru přiměřenou poměrům ve Vašem domě a neomezujete je tak podstatně v užívání bytu, nemají právo Vám občasné kouření na balkóně či v bytě právo zakazovat. Zpozornět byste ale měla v případě, že správu Vašeho domu vykonává SVJ a v prohlášení vlastníka jsou balkóny či lodžie zahrnuty do společných prostor domu. Shromáždění SVJ totiž může rozhodnutím změnit domovní řád a zakázat kouření ve společných prostorách domu, tudíž i na balkóně nebo lodžii.

   Redaktor Okolobytu.cz, specializace na oblast SVJ a bytových družstev

   Odpovědět
   • #2612
     pepe
    Host

    Připadne mi pane Černý, že máte nějaké kvórum na povinný počet příspěvků jinak nedostanete výplatu, protože jak jinak si mám vysvětlit, že den poté, co jsem paní Seidlicové odpověděl, máte potřebu jí odpovědět v jádru úplně stejně.

    Odpovědět
   • #2628
     Okolojdoucí
    Host

    Pane Černý, nenechte se otrávit hejtováním nicku pepe. Admin tohoto otravného hejtra bohužel maže velmi málo a tak tu pepe soustavně zahlcuje toto užitečné fórum. Je třeba ho ignorovat.

    Odpovědět
    • #5819
      Radovan
     Host

     A co když u nás v domě někdo kouří na balkoně marihuanu? Je situace stejná, vždyť jde o zakázanou látku, kdyby si to hulil doma je mi to jedno, tam ať si to kliddně píchá, ale proč tím otravuje ostatní, dá se to nějak hlásit nebo nějak s tím bojovat? Je fakt, že o smírnou cestu jsem se zatím nepokoušel, spíš zjišťuji jak se věci mají, abych měl argumenty, předem díky.

     Odpovědět
    • #5821
      pepe
     Host

     Radovane už to nehul! Hulit a píchat jsou dvě rozdílné věci:-) Když někdo “hulí” tak to cítím, když si to někdo (někoho) píchá, tak to opravdu cítit nejde.

     Odpovědět
    • #5822
      Radovan
     Host

     Já to hulím pasivně od souseda to jo, ale proč ty si to svinstvo pícháš dobrovolně, to mi hlava nebere 😀

     Odpovědět
    • #5897
      Jiří W.
     Host

     Možná, když ho nahlásíte na policii, tak u něj najdou větší množství a Vy budete mít klid.

     Odpovědět
  • #8197
   Johny Johny
   Účastník

   Cigarety vám snad nikdo zakázat nemůže, ne?

   Odpovědět
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na: Odpověď č. 2589 v Kouření ve vlastním bytě

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Storno

Log in with your credentials

Forgot your details?