kontroly v bytovém domě

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel PavelPavel a poslední změna proběhla před 2 měsíci a 3 týdny.
 • Vytvořil
  Téma
 • #23389 Odpovědět
  Adéla
  Host

  Dobrý den,
  zdědila jsem 5% podíl ve velmi zanedbaném bytovém domě. S ostatními spolumajiteli bohužel nesdílíme stejnou potřebu rozsáhlých oprav.

  Jen pro předdstavu: do domu zatéká, v horních bytech jsou promáčené stěny, ale mokré jsou i sklepy. Vyskytuje se plíseň, odlupuje se omítka, výtah je více než 50 let starý (bez ochranné klece) apod.

  Ostatní neváhají byty pronajímat, dokonce i zvyšovat nájem a spoléhat na to, že se podnájemníci neodstěhují. Neslyší na to, že máme povinnost se o dům starat. Mohli byste mě prosím nasměrovat, jak zajistit, aby v našem domě proběhly potřebné kontroly ze stran úřadů? Mám se obrátit na hygienu nebo stavební úřad? A kdo kontroluje výtahy? Anebo účetnictví?

  Díky
  Adéla

Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
 • Autor
  Odpovědi
  • #23391
   Pavel Pavel
   Účastník

   Adélo,

   nevím čeho chcete dosáhnout udáním na různé státní úřady. Tyto úřady ochotně vystaví pokuty, které budete hradit i Vy, ale nápravu pochopitelně nezajistí. Pouze budou na další udání pokuty opakovat. Náprava je pouze a pouze věcí spoluvlastníků. Nepochybuji, že se zjistí, kdo udával.

   Máte pouze dvě reálné možnosti. Buď nevýznamný 5% podíl prodat i pod cenou nebo se trpělivě snažit přesvědčit ostatní, že vlastnictví podle Ústavy zavazuje a že po opravě budou moci zvednout i nájemné.

   Hezký den!

   Odpovědět
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
Odpověď na: kontroly v bytovém domě

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Storno

Log in with your credentials

Forgot your details?