aukce energií pro SVJ

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel Milimili Milena M. a poslední změna proběhla před 7 měsíci.

 • Vytvořil
  Téma
 • #9444 odpověď

  Panek H.

  Dobrý den, zapojili jste se už někdo jako SVJ do aukce energií? Byl s něčím problém? Případně kolik jste ušetřili?

 • Autor
  Odpovědi
 • #9453
   rybar

  Znám jenom aukce pro fyzické osoby, pro SVJ si to nějak neumím představit. Jít do aukce kvůli elektřině ve společných prostorách mi příjde zbytečné a fakt nevím, jak bychom přemlouvali členy SVJ, aby hromadně změnili dodavatele.

  odpověď
  • #9455
    Zoro

   Souhlasím s Rybarem, i kdyby byla cena výhodná, máme 120 bytů a těžko si představit, jak s každým z nich domlouváme přestup k novému dodavateli. Zajímalo by mě, jestli bude i nějaký příspěvek, že se to podařilo a dávalo to smysl.

   odpověď
   • #9518
     Sobotik D.

    Dobrý den,

    pokud na sebe převezmete i administrativu, tak je tam možnost podělit se o provizi.

    odpověď
 • #9517
   Sobotik D.

  Dobrý den, jsem obchodní zástupce e-aukční síně eCENTRE a na bytové domy se moc nesoustředíme, protože máme provize dle objemu a na byt vychází provize max 200,-.

  Takže se soustředíme spíše na klienty , kteří topí plynem a nebo elektřinou. U plynu s celkové částky , co se platí jde do aukce okolo 75% u elektřiny jen okolo 45%. Výhodou je pro takového maloodběratele, že jde do aukce s dalšími stovkami domácností a je pro něho jedno jestli má velkou, nebo malou spotřebu, protože se cena vysoutěží pro všechny. Nevýhodou je závazek ceny na 2 roky bez automatického prodloužení, kdy může za rok jít cena dolů a on má stále tu stejnou vysoutěženou.

  Znovu zařazení je pak jednoduché, to mu příjde papír jestli byl spokojen a chce znovu jít do aukce a podle toho se rozhodne.

  SVJ jsou brány jako firma a ty můžou soutěžit na 1 rok, nebo 2 roky a vyplatit se to může, pokud je v domě plynová kotelna, tepelné čerpadlo, nebo výtah.

  Ale je to s úsporou různé, my soutěžíme každý měsíc a každý měsíc jsou vysoutěženy i jiné ceny. Vše záleží podle propočtené úspory oproti Vašemu dodavateli.

  odpověď
 • #9541
  Milimili Milena M.

  Pokud se společné prostory

  využívají pouze na svícení osvětlením schodiště aj. společných prostor,

  je to zanedbatelná částka za rok

  Jde využít instalaci světel na pohyb, nebo zařízení hlavního spínače schodiště, který zamezí vložit do spínače sirku, aby světlo stále svítilo

  Jestli však ještě někde lidé používají společných prádelen, praček, mandlů ve společných prostorech, teprve potom lze uvažovat o lacinějším “Ověřeném” dodavateli energií, ale ne pouze od zprostředkovatele, který o hlavním dodavateli nemá kolikrát ani moc šajnu a jde mu pouze o provizi z této uzavřené smlouvy !!! Na toto pozor !!!

  odpověď
Odpověď na: aukce energií pro SVJ

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Storno

Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?