Odpověď na: placení za výtah

#28473
Jiří Stuchlík
Host

Pane Lakere. Poklona, jste Mistrem toho jak iluzorní argumentací problém „postavit na hlavu“.

Dokonce mě napadlo, jestli podle této argumentace nejste na cestě udělat z výtahu tzv. „Perpetuum mobile“. Ale i patent na to, jak doplnit výtahy rekuperátorem elektrické energie by se Vám mohl finančně vyplatit. U psaného slova nejde zachytit úsměvy pisatelů, když píší texty pro pobavení čtenářů. No a jak vidíte, mě jste pobavil.  Jenom mi ještě prozraďte, jak jste dospěl k předpokladu, že pan Stuchlík a mnozí ostatní z prvních pater používají výtah Vámi popsaným způsobem, když je v mnoha komentářích popsáno, že mnohem rychlejší je seběhnout nebo vyběhnout jedno patro po schodišti. A také jste nepopsal situaci, jak extrémně zatěžují výtah uživatelé bytů v přízemí a to bych rád abyste doplnil.

Ale ať výtah má nebo nemá protiváhu, v případě použití „sledovacího systému“ má každé použití výtahu svého konkrétního uživatele, tudíž spotřebitele el. energie a opotřebitele strojového zařízení.

Tak proč by nemohli být ve výhodě všichni z vyšších pater. Ovšem mylně si myslíte, že zde navrhuji sledovací systém nainstalovat, takový „hnidopich“ nejsem, to jsem jen popsal stav, ve kterém by si uživatelé výtahu např. ze stejného patra nemohli vyčítat, různé četnosti použití výtahu, několikanásobné venčení pejsků denně atp.

Úplně základním cílem je vyjmout z povinnosti hradit provoz výtahu uživatele bytů v přízemí a příspěvky uživatelů bytů v prvních pater snížit např. na 50%, jak se na tom v některých „slušných“ SVJ dokázali dohodnout, resp. schválila to hlasováním většina s vyšších pater.

Jiří Stuchlík, mejl: [Externí odkaz] pro zobrazení se prosím přihlašte