Odpověď na: placení za výtah

#28374
Jiří Stuchlík
Host

Děkuji mku03375

já jsem to napsal úplně jasně, jaký je ten ideální stav, přijdu, přivolám si výtah z podlaží v kterém právě je, tím se mi načte doba na kterou jsem ho uvedl do provozu a taky spotřeba energie. Pak jsem nastoupil a stalo se totéž = doba provozu, spotřeba energie. A je to na moje konto. I ta spotřeba el. energie se tam načte jedu-li dolů nebo nahoru a to “s pytlem brambor” nebo jen nalehko.

Ale základním problémem jsou ty dva extrémy, přízemí a nejvyšší patro, resp. proč přízemí a první patro, když ta užitnost pro přízemí je nulová a pro první patro řekněme 50% a z druhého patra výše jezdí téměř všichni. Opravdu klobouk dolů před společenstvími, kde se dohodli přízemí nic, první patro 50% a nebo i před těmi, kde si dokázali i dohodnout nějakou úměru přiměřenou výšce patra.

A naopak je to nestydatost těch všech z vyšších pater, že dokážou hlasováním jakékoliv návrhy pro úlevu těm dole odmítnout. Dokonce mají tu odvahu doporučit těmto vlastníkům v nevýhodě: ” Když nám na naše dojíždění do našich bytů nechcete přispívat, tak byt prodejte.”

Tady se hodně divím, že takové doporučení v diskusích nevzešlo směrem nahoru: “Vy tam nahoře, když v sobě nemáte dostatek společenské slušnosti, abyste si přiměřeně zaplatili svoji potřebu na dojíždění do vlastního bytu, tak ten byt prodejte. My uvítáme, když ten byt koupí slušný majitel, který má v sobě dostatek hrdosti a nepřipustí aby trvale a vědomě využíval finanční prostředky někoho jiného.”

Protože charaktery lidí kazí příležitosti jakýchkoliv nečetných zisků, je třeba neustále všechno hlídat patřičnými zákony a průběžně se ukazuje, že nejsou dokonalé (takže i  vysvětlující odkazy – podle toho a toho zákona je to tak a tak) tak to neznamená, že zákon je správný nebo dokonalý. A proto znova připomínám: “MMR všechny námitky zařazuje mezi podněty.” Zřejmě je neřeší, protože jich není dost a dost.

Jiří Stuchlík, <[email protected]>