Odpověď na: placení společných prostor: energie , úklid,opravy revize a pod.

Úvod Fóra Všechny kategorie Finance placení společných prostor: energie , úklid,opravy revize a pod. Odpověď na: placení společných prostor: energie , úklid,opravy revize a pod.

#28297
MilanMkujbcmku03375
Host

Diskutérovi mku03375 je známa existence vyhlášky č. 269/2015 Sb. , zejména (v tomto případě) znění § 4 odst. 1 první věta, ve které je zmíněno oněch 30% nákladů na ohřev vody coby základní složky. Těchto 30% se rozpočítává (rozúčtovává) podle  plochy (§ 1 výše zmiňované vyhlášky) – souhlasíte? Pokud ano, potom logicky byt o ploše menší se “podílí” na oněch 30% menším podílem než byt plošně větší i při stejném odběru teplé vody (=spotřební složka). Tento způsob rozúčtovávání mi potvrdili i pracovníci jedné z poměrně velkých firem, která se touto problematikou zabývá (mj. provádí rozúčtování pro mnoho SVJ i BD).

Pokud nesouhlasíte, byl bych Vám vděčen za sdělení, jakým způsobem se oněch 30% nákladů na ohřev má rozúčtovávat, ne-li podle plochy. Jde o základní složku, o spotřební složce jsem se nezmiňoval, neboť zde není problém.

 

Cookie Consent with Real Cookie Banner