Odpověď na: fond oprav

Úvod Fóra Všechny kategorie Správa domu fond oprav Odpověď na: fond oprav

#27681
Ladislav Laker
Host

Pane mku03375, nerozumím proč zde citujete z ustanovení § 1208, které se na úvodní dotaz nevztahuje. Vy zjevně také netušíte proč zde citujete právě tuto část.

Tazatel se však ptal na něco zcela jiného: nešlo mu o absolutní výši příspěvků na správu domu v Kč (tu samozřejmě schvaluje shromáždění). Nýbrž ptal se podle jakého pravidla se tento celkový příspěvek rozúčtuje na dílčí platby jednotlivých vlastníků jednotek. Podle jeho představy by vlastník garáže měl platit “méně” (menší podíl) a vlastníci bytů zase “více” (větší podíl) než platí dosud.

Na toto jsem tazateli už odpověděl: rozúčtování příspěvků na správu se děje podle spoluvlastnických podílů, zapsaných v prohlášení i v katastru. A znovu speciálně pro Vás zdůrazňuji: Změna prohlášení by musela být schválena všemi vlastníky jednotek. S tím nemá nic společného ani SVJ, ani výbor, ani shromáždění.

Poradil jste tazateli nesprávně. Tazatel se samozřejmě může obrátit na výbor a požádat o předložení zápisu ze shromáždění, na kterém byla schválena současná výše příspěvku na správu. Na toto se však tazatel vůbec neptal.