Odpověď na: Zvyšování nájemného u smlouvy na dobu neurčitou

Úvod Fóra Všechny kategorie Legislativa Zvyšování nájemného u smlouvy na dobu neurčitou Odpověď na: Zvyšování nájemného u smlouvy na dobu neurčitou

#27590
M0123M0123
Host

Dobře, ještě jednou děkuji za informaci, že soud by se tímto  návrhem nezabýval.

Pokud pronajímatel byt bude potřebovat pro nějakého příbuzného a dá mi výpověď podle § 2288 odst. 2 OZ, tak vím, že je v právu a nic s tím neudělám. Na druhou stranu si říkám, proč mi nedá tedy tu výpověď?  Myslím, že byt zatím pro nikoho blízkého nepotřebuje a jen to na mě zkouší, chce více peněz nebo mě zastrašuje a věří, že odejdu sám dobrovolně? To ví jenom on, co tím sleduje. Už jsem si i říkal, že bych i na to vysoké navýšení přistoupil, ale na druhou stranu, proč bych mu platil více, když nejedná narovinu a jen mi znepříjemňuje bydlení.

 

Ještě se chci zeptat.. Pronajímatel nyní pronajímá v celém domě 16 bytů  na dobu neurčitou. V domě se postupně uvolnily 4 byty, které teď pronajímá novým nájemníkům nyní už jen na dobu určitou na 1 rok? Nemám jako dlouholetý nájemník se smlouvou na dobu neurčitou nějaký nárok na to, aby mi pronajímatel navrhl, že se mohu přestěhovat do některého malého volného bytu opět na dobu neurčitou a ten malý byt, který nyní obývám mám uvolnit pro příbuzného, případně nemá příbuznému nabídnout některý již uvolněný byt?
Děkuji